T, 28.11.2023

TTÜ ukse taha jäänud välistudengid: me loobusime oma töökohast, kes vastutab?

Brita-Maria Alas
Facebook
Comments 15
Tudengid, foto on illustratiivne.
Tudengid, foto on illustratiivne. Foto: Mahmoud Ajjour/ZUMAPRESS.com/Scanpix Baltics

Muhammad Shahroz Abbas ja Yumna Fatima on ühed mõnesajast, kes TTÜ-sse koroonaviiruse leviku tõttu ei pääse. Nende sõnul ei ole olukord aga lihtne: paljud vastuvõetud tudengid loobusid kodumaal töökohast ja tegid Eestisse investeeringuid. «Kes vastutab?» küsivad nad. 

TTÜ otsustas, et esimesse ega teise semestrisse ei võeta vastu tudengikandidaate, kelle päritoluriigis on viimase kahe nädala kumulatiivne koroonaviiruse positiivsete testide arv 100 000 inimese kohta rohkem kui 16. Pakistanis, kus Abbas ja Fatima elavad, tuvastati ainuüksi kolmapäeval 1332 uut koroonaviiruse juhtu. 

Abbase sõnul on TTÜ ukse taha jäänud välistudengitel loodud oma kommuun WeChat rakenduses, kus olukorda lahatakse. Emotsioon on üldpildis nukker ja vihane üheaegselt. «Mõned lahkusid töölt, et eksamiteks valmistuda, mõned müüsid auto ja mõni võttis laenu. «Me oleme kulutanud oma energiat, aega ja raha,» nendib ta ja lisab, et teatest kuulsid välistudengid esmalt meediast ning järgmisel päeval saatis kool neile isiklikud kirjad. 

Facebook
Comments 15

Märksõnad

Tagasi üles