Terviseamet: koroonaviiruse levik on Eestis kontrolli all

Nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko

FOTO: Mihkel Maripuu

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko kinnitas kolmapäeval, et koroonaviiruse levik Eestis on kontrolli all ning enamik viimase aja nakatunutest on tulnud piiri tagant.  

«Olukord on hea ja haiguse levik on meie kontrolli all,» märkis Dontšenko, lisades, et nakatumine on Eestis üks madalamaid Euroopa riikide hulgas. 

28. juuli seisuga on Eestis tuvastatud 2038 koroonaviirusesse nakatunut, kes moodustavad 1,7 protsenti testitutest. Kokku on aga Eestis testitud ligi üheksa protsenti elanikkonnast. 

Möödunud 14 päeva jooksul lisandus 16 uut haigusjuhtu, kusjuures 12 olid võõrsilt sissetoodud juhud. «Kindlasti on oluline teada kõigi haigusjuhtude päritolu ning seni, kuni kõigi juhtude osas pole nakkusallikas selge, et saa väita, et meil pole kohalikku levikut,» märkis Dontšenko ja lisas, et viimatiste nakatumiste kohta pole kahe puhul teada viiruse saamise päritolu. 

Dontšenko tõdes, et oli prognoositav, et piiride avamisel võib tulla Eestisse ka nakatunuid, ning tasub arvata, et ka edaspidi võib üle piiri Eestisse tulla koroonaviirusega inimesi. Viimatistest nakatunutest viis tulid Ukrainast, kaks Poolast, kaks Venemaalt ning üks USAst, Hispaaniast ja Suurbritanniast. 

Praegu on Eestis kaks aktiivset haiguskollet, üks Tartumaal viie juhuga ning üks Ida-Virumaal nelja juhuga. «Ei saa välistada, et haigusjuhte tuleb ka juurde. Samas paneme südamele, et kui ollakse haiged, tuleb jääda koju ja võtta ühendust perearstiga. Tuleb olla vastutustundlik, et saaks säilitada praegust head seisu,» ütles Dontšenko. 

Tagasi üles