Valitsus toetab alkoholimüügi piiramist Tartu maakonnas
Täiendatud kl 19:35

Piiranguga peatataks Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes alkoholi jaemüük alates kella 23st.

FOTO: Kristjan Teedema/Postimees Grupp

Valitsus otsustas täna kabinetinõupidamisel toetada politsei- ja piirivalveameti poolt alkoholimüügi piirangu kehtestamist Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes. Piirang hakkab kehtima selle nädala reedest. 

Piiranguga peatataks Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes alkoholi jaemüük alates kella 23st. Piirangu asjakohasust hinnatakse kahe nädala pärast ning kui piirangut ei pikendata, lõpeb see 31. augusti hilisõhtul.

Samuti tehakse Tartu linnavalitsusele ettepanek pöörduda 2+2 reegli taaskehtestamiseks Terviseameti poole. «Üleriigiliselt oleks taoline inimeste liikumise piiramine praegu ennatlik,» kommenteeris peaminister Jüri Ratas. 

Ratase sõnul on valitsus juba varem võtnud suuna, et uute haiguskollete tekkimisel tuleks vajaduse korral piirangud kehtestada sihistatult ning võimalikult lokaalselt. «Viimase nädalaga on mitu uut haiguskollet tekkinud Tartus ja Tartumaal, kus on 14 päevaga kinnitatud 41 aktiivset nakkusjuhtu. Pooltes Eesti maakondades ei ole samas ühtki nakatunut. Seetõttu ei pidanud me põhjendatuks kehtestada alkoholimüügi piirangut terves Eestis ning toetasime piirangu kehtestamist üksnes Tartu maakonnas,» ütles ta.

Peaminister meenutas, et viiruse laiema leviku takistamisel on roll kõigil Eestimaa inimestel. «Lähinädalad on viiruse edasise leviku seisukohalt kriitilised. Palun väldime eriti just lähinädalatel rahvarohkeid ja kinniseid ruume, hoiame teiste inimestega turvalist vahemaad, peseme käsi ja haigestudes jääme koju,» toonitas ta.

«Ainult nii on meil võimalik olukord kontrolli alla saada ja jätkata argielu uute suuremate piiranguteta,» lisas peaminister Jüri Ratas.

Tagasi üles
Back