Määramatu olukord: mis saab koduses karantiinis oleva lapse vanematest? (2)

Loora-Elisabet Lomp
Copy
Jüri Võsukese lasteaed Rae vallas.
Jüri Võsukese lasteaed Rae vallas. Foto: Liis Treimann

Ametiühingud soovivad teada, kuidas hakkab eneseisolatsioon välja nägema, kui ühe töötaja lasteaias või koolis haigestub laps ja teised lapsed saadetakse koju karantiini. Kas sel juhul peaksid jääma karantiini ka terve rühma või klassi vanemad? 

Täna kell 14 algaval kohtumisel sotsiaalministriga tõstatavad ametiühingud muu hulgas küsimuse sellest, kuidas peaks viiruse leviku tõkestamiseks lahendama olukordi, mis ei ole täna veel piisavalt hästi reguleeritud. 

Keemikute Ametiühingu jurist Janek Pahka toob näite Ida-Virumaalt, kus ühel lapsevanemal avastatud koroonaviiruse tõttu suleti terve lasteaiarühm ning inimesed ei saanud enam lapsi lasteaeda viia, kuigi õpetajad, lapsed ja nende vanemad olid terved. 

«Selle näite puhul on asjaosalised terved ning haiguslehti pole alust avada, ometi ei saa lapsi lasteaeda viia ning vanematel on seetõttu raske tööle minna,» ütles Pahka ja lisas, et kuna tegemist ei ole tööandjast tuleneva takistusega, ei ole täna töötajatele selline olukord ka tasustatud või hüvitatud. 

Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson tõi välja olukorra, kus ühiskonnas leviva suure viirusehirmu tõttu ei julge inimesed töökohale minna, kuna elavad koos mõne riskigruppi kuuluva inimesega ning ei taha riskida viiruse kojuviimisega. 

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles