Ühistranspordi kasutajate arv vähenes eriolukorra ajal poole võrra

Rahvusvahelistel vedudel vähenes bussireisijate arv 96 protsenti. Pildil Eesti suurim rahvusvaheliste bussivedude korraldaja - Lux Express.  

FOTO: Sille Annuk

Selle aasta teises kvartalis sõitis kõikide Eesti veoettevõtete ühistranspordivahenditega kokku 22 miljonit inimest, mis on üle poole vähem kui eelmises kvartalis.

Eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes oli sõitjaid lausa 60 protsenti vähem.

Statistikaameti analüütiku Birgitta Ojamaa sõnul mõjutas riigipiiride sulgemine eriolukorra ajal kõiki transpordiliike. «Enim vähenes õhutranspordi ja meretranspordi kasutajate arv, kus tehakse palju rahvusvahelisi vedusid, mis nüüd ära jäid,» selgitas Ojamaa.

Bussisõitjate arv langes 17 miljonini, mis tähendab, et eelmise aasta sama perioodiga võrreldes vähenes bussisõitjate arv 58 protsenti. Rahvusvahelistel vedudel vähenes sõitjate arv lausa 96 protsenti , riigisisestel tellimusvedudel 69 protsenti, linnaliinidel 61 protsenti, kaugliinidel 58 protsenti ning maakonna- ja vallaliinidel 35 protsenti.

Sõitjate arv raudteel kukkus võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga 55 protsenti ja neid oli kokku 978 000. Kuna Eesti riigipiir Venemaaga oli kinni, siis raudteel rahvusvahelist sõitjate vedu ei toimunud.

Meretransporti kasutas 765 200 sõitjat, mis oli võrreldes eelneva aastaga 71 protsenti vähem. Rahvusvahelistel liinidel oli sõitjaid 329 000 ehk 82,5 protsenti vähem. Peamistel riigisisestel liinidel oli reisijaid 408 900 ja nende arv vähenes 43 protsenti. Siseveetransporti kasutas 5700 sõitjat, mis on poole vähem kui mullu teises kvartalis.

Kõige suurem langus tabas õhutransporti. Eesti õhutranspordiettevõtted vedasid 15 900 sõitjat, mida oli 91 protsenti vähem kui eelmise aasta teises kvartalis.

Eesti veoettevõtete sõitjakäive vähenes 308,5 miljoni sõitjakilomeetrini, mis mullusega võrreldes langes 81 protsenti. Ühele sõitjakilomeetrile vastab ühe sõitja vedu ühe kilomeetri kaugusele.

FOTO: Statistikaamet

Tagasi üles
Back