Paldiski maantee viadukt valmib järgmise aasta lõpuks

Eesti Raudtee ja Leonhard Weiss OÜ sõlmisid Paldiski maantee viadukti ehitus- ja projekteerimistööde lepingu, mille maksumus on veidi üle 1,5 miljoni euro.

Uus viadukt rajatakse olemasoleva ajaloolise viadukti kõrvale, säilitades maksimaalselt selle muinsuskaitselist väärtust. Visuaalselt säilitatakse tugimüüride välimus, uus viadukt arvestab nii linnaruumilise kui ajaloolise vaatekoridoriga Paldiski maanteelt vanalinnale, teatas Eesti Raudtee.

«Viadukti rajamine on esimeseks etapiks Tallinna ja Kitseküla peatuskoha vahele täiendava peatee ehituseks. Viadukt kui ka uus peatee suurendavad oluliselt Balti jaama läbilaskevõimet nii ida- kui edelasuunal ning tagavad paindlikuma graafiku jaama saabuvatele ja väljuvatele rongidele,» ütles Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

Ta lisas, et suurem läbilaskevõime ja jaamatöö paindlikkus võimaldavad omakorda seda, et reisijateveoga tegelev ettevõte saab vajadusel lisada täiendavaid väljumisi igale suunale ning tihendada liiklusgraafikut.

Leonhard Weiss OÜ juhatuse liikme Indrek Kaliste sõnul on tegemist nii linnaruumi, kui ka raudteeliikluse parendamise kontekstis olulise ja huvitava insener-tehnilise projektiga, mis hõlmab lisaks viadukti enese ehitusele ka teisi raudteetaristu osi – kontaktvõrku ja juhtimissüsteeme. «Just sellised komplekssed projektid on meie tugevuseks. Antud lepingu täitmisel saavad olema kaasatud ettevõtte erinevate valdkondade spetsialistid,» ütles Kaliste.

Ehitustööde ajal võib esineda lühi- ja pikaajalisi liikluskatkestusi, häiritud võib olla ka autoliiklus viadukti all. Piirangutest teavitatakse ette täpsemate detailide selgumisel.

Viadukt peaks valmima 2021. aasta lõpuks.

Tagasi üles
Back