Hirve ja Gammeri endine finantsjuht võib vahi alt vabaneda

Ardo Vilbre

FOTO: Sander lvest

Kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdistatavate hotelli- ja restoraniärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kaassüüdistatav Ardo Vilbre võib vahi alt pääseda.

Harju maakohus tegi esmaspäeval määruse, millega alates 2018. aasta 14. veebruarist vahi all viibiv Vilbre vabastatakse määruse jõustumisel elektroonilise valve alla. Riigiprokurör Kati Reitsak oli Vilbre vahi alt vabastamisele vastu ning võib selle vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus.

Riigiprokuratuur süüdistab Vilbret kuritegelikku ühendusse kuulumises, dokumendi võltsimises ning soodustuskelmuse katses.

Riigiprokuratuur süüdistab Hirve ja Gammerit kuritegeliku ühenduse juhtimises, eraviisilises jälitustegevuses, altkäemaksu andmises erasektoris, maksukohustuse varjamises ning tulirelva, laskemoona ja helisummutite ebaseaduslikus käitlemises ning tsiviilkäibes keelatud relva käitlemises.

Gammerit süüdistab riigiprokuratuur koos Eesti kuritegelikus ilmas tuntud ja praegu 350 000 euro suuruse kautsjoni vastu vabaduses viibiva Ahmed Ozdojeviga ka väljapressimises.

Süüdistuse kohaselt juhtisid Hirv ja Gammer alates 2008. aastast kuritegeliku ühendust, mille tegevus oli suunatud varalise kasu saamise eesmärgil läbivalt majandusalaste kuritegude toimepanemisele.

Süüdistuse kohaselt lasid Hirv ja Gammer oma turvameestel salaja jälgida kunagist politseinikku ja turvaärimeest Veiko Kullat ning aserite kogukonna liidrit, eelmisel kümnendil keskkriminaalpolitsei huviorbiidis olnud Veljaddin Kerimhanovit ning veel üht kriminaalsetes ringkondades tuntud meest.

Keskkriminaalpolitsei uurimismaterjalide kohaselt üritas Ozdojev ühelt Venemaalt pärit ettevõtjalt pressida välja 3,5 miljonit USA dollarit ning ähvardas ettevõtjat raha mittemaksmisel tapmisega.

Uurimismaterjalide kohaselt ütles Ozdojev äritüli lahendamisel Vene ärimehele, et «tšetšeenid tulevad ja tapavad kõik ära».

Ozdojev eitab kuritegu kategooriliselt. Oma süüd kuritegudes eitavad ka Hirv ja Gammer ning  kõik ülejäänud süüdistatavad. 

Koos Hirve ja Gammeriga astus algselt kohtu ette veel 14 inimest, kellest neli läksid tänavu jaanuaris riigiprokuratuuriga kokkuleppele ja said kokkuleppekaristused. Teiste osas jätkub kohtupidamine üldmenetluses.

Kriminaalasjas on arestitud süüdistatavate vara 1,3 miljoni euro väärtuses, sealhulgas ehteid, kunstiteoseid, tulirelvi, topiseid ja palju muud. Lisaks on süüdistatavate kinnisvarale seatud hüpoteeke üle 3,8 miljoni euro ulatuses.

Kriminaalasja uuris keskkriminaalpolitsei ning uurimist juhtis riigiprokuratuur.

Tagasi üles
Back