Keskerakond tunnistab võõra kirjavahetuse olemasolu erakonna büroos

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Riigikogu liige Priit Toobal.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Keskerakonna teatel sattus Euroopa Komisjoni Eesti esinduse praeguse juhi Hannes Rummu erakirjavahetus nende büroosse, kuna need tõi sinna endine sots Ivor Onksion, kes töötas Tallinna linnavolikogus volikogu aseesimehe, sotsi Jaak Juske nõunikuna.

Keskerakonna pressiesindaja Taavi Puki sõnul tegid kaitsepolitseinikud läbiotsimise ajal oma tööd korrektselt, aga Puki sõnul tekib küsimus, kas läbiotsimise ajal võeti kaasa konkreetselt sellesse juhtumisse puutuvaid materjale, mida otsima tuldi.

Keskerakond teatas täna, et endise sotsiaaldemokraadi Ivor Onksioni avalduse kohaselt sattus tema kätte Hannes Rummu kirjavahetus ajal, mil ta töötas Jaak Juske nõunikuna. Nende materjalide sisu oli ka üheks põhjuseks, miks ta pidas õigemaks sellest erakonnast lahkuda.

«Need materjalid vedelesid fraktsioonis laua peal ja neid lugesid kõik, kes seda soovisid. Kuna mina kirjutan kaastööd ajalehele Kesknädal juba möödunud aasta veebruarikuust, siis esialgu mõtlesin, et nendes materjalides oleva info vastu võiks Kesknädal huvi tunda ning viisin need Keskerakonna büroosse,» teatas Ivor Onksion Keskerakonna vahendusel. Priit Toobal ei soovitanud neid avaldada, kuna Keskerakonnal on sotsidega sõbralik koostöö. «Olin sellega ka ise nõus,» selgitas Onksion.

Riigiprokuratuuri kinnitusel leiti Priit Toobali tööruumidest sadu lehekülgi väljatrükitud elektroonilist kirjavahetust, mis kuulub teisele isikule.
 

Tagasi üles