Eesti Posti juhatuse esimees lahkub ametist

Ansi Arumeel.

FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEESM/SCANPIX BALTICS

AS Eesti Posti nõukogu otsustas eilsel koosolekul kutsuda tagasi juhatuse esimehe Ansi Arumeele, vahendati täna pressiteates. Arumeele kohusetäitjaks sai ettevõtte juhatuse liige Andre Veskimeister.

«Tegu ei ole üleöö sündinud otsusega, vaid ühiselt töötatud kolme kuu jooksul jõudsime tõdemuseni, et ettevõte vajab edasiminekuks muutusi,» ütles nõukogu esimees Sten Soosaar ja lisas, et ettevõte tänab Arumeelt 15-aastase panuse eest.

Ansi Arumeel sõnas, et mõistab nõukogu otsust. «Mõistsime nõukoguga ühtemoodi, milline peaks olema postiteenuse tulevik, kuid koostöö väikestes detailides ei sujunud ning selles olukorras on mõistlikum lahku minna.»

Aasta lõpuni on juhatuse esimehe vastutusalad jagatud teiste juhatuse liikmete vahel. Kõik juhatuse liikmed alluvad otse nõukogule ja on oma volitustes võrdsed, juhatuse esimehe kohusetäitja ülesandeks on juhatuse töö koordineerimine. Juhatuse esimehe kohusetäitja on ettevõtte juhatuse liige Andre Veskimeister.

Lähinädalatel arutab nõukogu ettevõtte juhtimisküsimusi pikemalt ning otsustab, mitu liiget ja milliste vastutusaladega saab juhatuses olema.

Omandisuhtelt on AS Eesti Post Eesti riigile kuuluv äriühing. Kontsernis töötab 2300 inimest üle Baltikumi ning 2019. aasta käive oli 129,6 miljonit eurot.

Tagasi üles
Back