Lasnamäe tapmises kahtlustatav ähvardab Facebookis inimesi

Roman Gluhovtšenko.

FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Tallinnas Läänemere teel toimunud tapmise üks kahtlusalustest, Roman Gluhovtšenko on jätkuvalt tagaotsitav. Esmaspäeval teatas portaali Rus.Postimees lugeja, et Gluhovtšenko avaldas hiljuti oma Facebooki kontol venekeelse postituse, milles ähvardab inimesi, kes kirjutavad internetis vihaseid kommentaare. Käesolevaks ajaks on postitus juba eemaldatud.

«Ta teatab ka enesekindlalt, et alistub võimudele vaid tema tingimustel, kui on solvajatega arved õiendanud. Postitus oli üleval ligi 15 tundi, seejärel see eemaldati. Mis see on? Kas meeleheide? Või on ta kindel enda karistamatuses?» tõstatab lugeja küsimuse.

FOTO: скриншот

Põhja prefektuuri pressiesindaja Marie Aava ütles Rus.Postimehele, et töö mehe tabamiseks käib, kuid juurdluse huvides ei saa uut infot avaldada. Sellegipoolest ootab politsei uusi vihjeid.

22. augusti hommikul pärast kella 8 sai politsei väljakutse Lasnamäele Läänemere teele, kus toimus kaklus. Esialgsetel andmetel sai konflikt alguse meelelahutusasutuses ning osalised ei olnud tuttavad. Konflikt eskaleerus tänaval, kus 26-aastast meest rünnati noaga, ta sai raskelt viga ja toimetati haiglasse, kus ta hiljem suri.

Kakluse käigus said viga ka 31-aastane naine ja 39-aastane mees, pärast esmaabi osutamist haiglas lubati nad kodusele ravile.

Politsei saabudes olid tapmises kahtlustatavad kolm meest sündmuskohalt lahkunud ning politsei tuvastas, et kuriteos on alust kahtlustada Maxim Vasilievit, Roman Gluhovtšenkot ja Ilja Gaidalenkot. Kolme mehe puhul on tegemist alaliste Eesti elanikega, kes on varem korduvalt kriminaalkorras karistatud. Gaidalenko ja Vasiliev tabati üsna pea pärast kuriteo sooritamist, Gluhovtšenko on jätkuvalt tagaotsitav.

Juhtunu kohta on käimas kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb tapmist.

On varemgi tapnud

2014. aastal mõistis Harju maakohus tollal 25-aastasele Roman Gluhovtšenkole, kes 2013. aasta suvel pussitas Maardus baaritülis ühe mehe surnuks ning haavas raskelt oma sõpra, rohkem kui seitsme aasta pikkuse vangistuse.

Gluhovtšenko karistus oleks pidanud lõppema 27. novembril 2020. aastal, kuid vabastati vanglast 25. juulil 2018. aastal enne tähtaega. Prokuratuur ja Viru vangla mehe vabastamist ei toetanud, märkides, et kinnipeetav on ohtlik ning uue kuriteo toimepanemise tõenäosus on suur.

Kohtunik Anu Ammer asus aga 2018. aastal seisukohale, et Gluhovtšenko saab vanglast vabastada tingimisi enne tähtaega ja jätta ta elektroonilise valve alla ühes tema allutamisega käitumiskontrollile. Kohus leidis, et kinnipeetavale saab anda võimaluse näidata, et ta suudab vabaduses seaduskuulekat elu elada ja talle pandud kohustusi järgida. Süüdimõistetu ennetähtaegse vabastamise peamine eeldus oli tema õiguskuulekas käitumine. «Seda peab isik näitama enda käitumisega karistuse kandmise ajal. Roman Gluhovtšenko käitumine vangistuses on olnud õiguskuulekas, kuna distsiplinaarkaristused puuduvad,» märkis kohus oma põhjendustes.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi ründas Gluhovtšenko 2013. aasta 3. augustil Maardus Keemikute tänava baaris ootamatult 1983. aastal sündinud Andreid. Gluhovtšenko lõi Andreid rusikaga näkku ja kutsus ta konflikti jätkamiseks baarist välja. Õues lõi Gluhovtšenko Andreid kakluse käigus rusikate ja jalgadega ning korduvalt ka noaga rindkerre. Andrei sai vähemalt kolm eluohtlikku noavigastust ja suri kiirabiautos.

Süüdistuse kohaselt sai konflikti käigus viga ka Gluhovtšenko sõbrana kaklusesse sekkunud ja seda lõpetada püüdnud 22-aastane Sergei, kes oli Andreist kinni haaranud. Gluhovtšenko tabas Sergeid kakluse käigus korduvalt noaga ning põhjustas talle ettevaatamatusest raske tervisekahjustuse.

Tagasi üles
Back