Talvel saab mõnel maanteel sõita kuni 110 km/h

Loora-Elisabet Lomp
Copy
Tallinna-Tartu maantee Kose-Ardu teelõik
Tallinna-Tartu maantee Kose-Ardu teelõik Foto: Pilt videost

Maanteeamet hoiatab, et eelolevatel öödel on oodata temperatuuri langemist nullini ning seetõttu võib teedele tekkida must jää. Lisaks jäetakse sellel talvel osale sõiduteedele kiiruspiirang 100 km/h. 

Maanteeamet suviseid piirkiiruseid veel ei langeta. Need kehtivad niikaua kuni ilma- ja teeolud seda võimaldavad. 

Maanteeameti teehoiudirektor peadirektori ülesannetes Raido Randmaa teavitab, et ühe olulise muudatusena jäetakse sellel talvel kõigil 2+1 ja teatud 2+2 teede lõikudele kiiruspiiranguna 100 km/h. 

«Anname liiklejatele vastutust juurde talvistes oludes liiklemisel. Kindlasti tuletame ka meelde, et suurim piirkiirus ei ole kohustuslik ja alati tuleb sõidukiiruse valikul jälgida ilma- ja teeolusid,» meenutas Randmaa. 

Kus tohib sõita 110km/h?
Kus tohib sõita 110km/h? Foto: maanteeamet

2+2 teedest jääb 100 km/h kehtima Tallinna ringteel, Tallinna–Tartu ja Tallinna–Narva maantee osal lõikudel. Suurem kiirus kehtestatakse neis kohtades, kus liikluskeskkond on selleks valmis. Neil lõikudel, kus on suurem oht metsloomade ja jalakäijate õnnetuseks, jäetakse talveks kiirus 90 km/h. 

Samuti jääb valgel ajal heade sõidutingimuste korral maanteeametile õigus ka talveperioodil Tallinna–Pärnu maantee Laagri–Ääsmäe lõigul ja Tallinna–Tartu maanteel Kose–Võõbu lõigul tõsta muutteabega liiklusmärkidega lubatud sõidukiirus kuni 110 km/h.

Randmaa lisas, et kõikidel nendel teedel kehtivad kõrgemad nõuded talihooldele (kehtib 3+ tase), mis on sarnased Põhjamaades kehtivatega. «Oleme Põhjamaade kogemustest näinud, et liiklejad arvestavad teeoludega ning mõistetakse, et suurim lubatud kiirus ei ole kohustus, vaid võimalus. Loodame, et ka meie liiklejad järgivad seda,» lausus ta. «Talvistes muutlikes oludes on normaalne sõita lubatust madalama kiirusega.»

Soovitame enne sõidu alustamist vaadata teeolusid portaalist tarktee.ee. Enne talve tuleb sõidukijuhtidel üle vaadata oma auto ja selle varustus. Oluline on sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga. Kontrollida, et pidurid, tuled ja kojamehed oleksid töökorras. Naastrehvid on lubatud alates 15. oktoobrist, talverehvid peavad kõikidel sõiduautodel all olema hiljemalt 1. detsembriks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles