Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Naised on rinnavähi teadlikkuse kuul oodatud tasuta uuringule

AS-i Mammograaf mammogriaafiatreiler paikneb Sõle tänaval Pelgulinna sünnitusmaja ees. FOTO: Karl Kirs / Haigekassa

Laupäeval saavad Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti, Zonta klubi ja ASi Mammograaf heal kaasabil teha mammogrammi kõik 50–69-aastased naised, kes ei ole viimase kahe aasta jooksul rindade sõeluuringul käinud. 

Igal aastal haigestub Eestis rinnavähki umbes 750–760 naist, see on Eesti naistel enim levinud pahaloomuline kasvaja mittemelanoomse nahavähi järel. Rindade mammograafilise uuringu käigus on võimalik rinna pahaloomuline kasvaja avastada varases staadiumis, mil see veel muul viisil avastatav ei ole. 

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna eest vastutava abilinnapea Betina Beškina sõnul on tervis  kõige kallim vara. «Julgustan kõiki oma tervise eest hoolt kandma ja osalema sõeluuringutes, sest mida varem haigus avastatakse, seda suurem on võimalus paranemiseks,» ütles Beškina. «Uuringule on oodatud kõik nimetatud eas naised sõltumata ravikindlustuse olemasolust.»  

Mammogrammi saab teha kell 10–16 Sõle tänaval Pelgulinna sünnitusmaja ees paiknevas ASi Mammograaf mammogriaafiatreileris. Kaasa palutakse võtta isikut tõendav dokument ehk pass või ID-kaart. Vastus edastatakse naistele kahe nädala jooksul e-posti või tavaposti teel. 

Tagasi üles
Back