T, 21.03.2023

LGBT ühingu juht: valitsus kiusab oma inimesi

Aimar Altosaar
, toimetaja
LGBT ühingu juht: valitsus kiusab oma inimesi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 71
Kui riiki juhtivad inimesed saavad lubada endale selliseid sõnavõtte, nagu lubab endale Mart Helme, siis mõtlevad paljud, et tema võib ka nii teha, ja teebki, ütleb LGBT ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre.
Kui riiki juhtivad inimesed saavad lubada endale selliseid sõnavõtte, nagu lubab endale Mart Helme, siis mõtlevad paljud, et tema võib ka nii teha, ja teebki, ütleb LGBT ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre. Foto: Sander Ilvest

Eesti LGBT Ühingu tegevjuhi Kristel Rannaääre sõnul on valitsus hakanud süsteemselt kiusama Eestis elavaid inimesi. «On täiesti lubamatu, et Mart Helme, Eesti minister, ütleb, et mingid inimesed peaksid Eestist ära minema.»

Miks te olite pühapäeval Vabaduse platsil?

Võimalusel käin alati sellistel kogunemistel, et anda oma panus maailma muutmiseks. Usun, et sellised kohtumised annavad jõudu nii LGBT-inimestele kui ka nende lähedastele ja toetajatele. Tihti mõtlen sellistel kohtumistel neile, kes ei saa tulla kohale, kuid kes vajavad vahest ehk kõige enam seda tunnet, et meid on palju.

Kuidas suhtute siseminister Mart Helme (EKRE) Deutsche Wellele öeldud seisukohta LGBT-kogukonna aadressil? Arvestades sealjuures võimalike tõlkevigadega. (Tallinna Ülikooli suulise tõlke õpetaja Jekaterina Maadle vaatas tõlke üle ja ütles, et kuigi tõlkes ei olnud käänded õiged, ei muutu sellest öeldu sisu.)

Märksõnad
Tagasi üles