Yana Toom: EKRE on ravimatu (36)

Alexandra Saarniit
Copy
Yana Toom.
Yana Toom. Foto: Raul Mee/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Keskerakonna juhatuse liige, europarlamendisaadik Yana Toom ütles täna ERRi raadiosaatele antud intervjuus, et ta ei näe võimalust, et keegi EKREga tulevikus koalitsiooni luua sooviks. Samas arvab ta, et peaminister Jüri Ratas ei ole see, kes koalitsiooni lõhub.

EKRE fraktsiooni liige Urmas Reitelmann kirjutas reedel sotsiaalmeedias, et Mart Helme antud intervjuu toob EKRE-le 30 000 venelase hääled ning europarlamendisaadik Yana Toom arvab, et osaliselt võib see nii olla. «Ka mina saan signaale oma valijatelt, kellest osa kirjutab, et oled täiesti ära pööranud homopropagandistiks seal kaugel Brüsselis. Üritan neile selgitada, et vihakõne on vihakõne,» ütles Toom intervjuus.

«Kui me lepime venelastena sellega, et kedagi kiusatakse taga, siis pole ka meil endal moraalset õigust rääkida, et meid koheldakse kuidagi valesti. Kes sellest aru ei saa, see hääletab EKRE poolt,» pareeris Toom ja lisas, et see tähendab opositsiooni poolt hääletamist, kuna tema ei näe võimalust, et pärast Helme sõnavõttu kaaluks keegi koalitsiooni loomist EKREga. 

Veel rääkis europarlamendisaadik, et tema Martin Helmet ei usalda: «Ma annan endale aru, et see on üsna ettearvamatu seltskond. Minu suhtumine neisse pole muutunud. Mul on isegi hea meel, et need optimistid Keskerakonna ridades, kes arvasid, et EKREt annab muuta, need inimesed on näinud, et ikka ei anna küll. EKRE on ravimatu.»

Toom koalitsiooni lõhestajana peaminister Jüri Ratast ei näe. «Jüri on sõnapidaja inimene. EKRE käitumine ei tähenda seda, et Jüri peab Isamaale selja pöörama.» Toom nentis, et tema oli algusest peale selle poolt, et koalitsioon teha Reformierakonnaga, kuid praegu ei ole Reform selget signaali saatnud, kellega nad võimalusel uue koalitsiooni kokku paneks. «Enamgi veel, nad kompavad maad nii Keskerakonna kui ka Isamaa juures,» sõnas Toom ja lisas, et pendeldamine kahe erakonna vahet Kaja Kallase vastu usaldust ei ärata.

Keskerakonna juhatuse liige ütles, et kuigi nende ridades on ka EKRE pooldajaid, on nad pettunud, sest Martin Helme on viimastel päevadel tegelenud väljapressimisega. «Need inimesed on praegu väga kurjad.»

Kommentaarid (36)
Copy
Tagasi üles