Tallinna linn hakkab ise tänavaid puhastama

Tänavapuhastusmasinad. Tänavate puhastus.

FOTO: Tairo Lutter

Tallinna linnavalitsus võttis tänasel istungil vastu otsuse luua spetsiaalne linnapuhastusüksus, mis hakkab tegema tarvilikke töid ohutuma liiklemise tagamiseks ning on linnapuhastuses vajalikuks lisajõuks. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Abilinnapea Kalle Klandorf märkis, et otsusele eelnes põhjalik tänavapuhastusteenuse analüüs, mille viis läbi audiitorfirma KPMG. «Analüüsi põhjal jõuti järeldusele, et osalise tänavapuhastusteenuse võimekuse loomine linna poolt võimaldab muuta teenust paindlikumaks ja kvaliteetsemaks, kuna linnal on võimalik suunata oma ressurssi päevakorras olevate väiksemate tööde tegemiseks. Võrreldes nende tööde hankimisega võib prognoosida ka märkimisväärset rahalist säästu,» ütles Klandorf.

Abilinnapea selgitas, et uus linnapuhastusüksus on vajalik nii talvisel kui ka suvisel perioodil. «Talvel saame uue üksuse lisavõimekust rakendada lume- ja libedusetõrjetöödeks ning lume äraveoks enim kasutatavatel kõnniteedel, mis tavaolukorras on kinnistuomanike hooldada. Üksuse ülesandeks on ka erakorraliste ilmastikuolude tagajärgede likvideerimine, suurte pargialade käiguteede lume- ja libedusetõrje ning linnaosades asuvate parkimiskohtade lumest puhastamine,» rääkis abilinnapea ning lisas, et suvel kasutataks soetatavaid masinaid pargi, kõnni- ja rattateede puhastamisel, survepesul, niitmis- ja lehekoristustööde teostamisel ning erakorraliste ilmastikuolude tagajärgede likvideerimisel.

Tagasi üles
Back