Spordi lühiuudised

Lenel Karu
Bigbank Tartu meeskonna (pildil) reedene mäng Tallinna LotusTimber/Neemecoga jäi koroona tõttu ära. Foto: Kristjan Teedema

Karikavõistluste veerandfinaali lahing jäi ära

Laupäeval pidid Bigbank Tartu võrkpallimeeskond ja esiliigaklubi Tallinna LotusTimber/Neemeco mängima Aadu Luukase karikavõistluste veerandfinaali teise mängu, et selgitada välja edasipääseja.

Reede õhtul selgus, et Tallinna klubi üks mängija on andnud positiivse koroonaproovi, kogu meeskond pandi isolatsiooni ning mängu ei toimunud.

Avamängu võitis Tartu võõrsil 3:0. Võimaluse korral peetakse ärajäänud mäng meeskondade omavahelisel kokkuleppel hiljem.

Kolm võitu, kaks kaotust

Möödunud nädala kolmapäeval võttis Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond kodus vastu Taltechi ning külalised võitsid 71:64 (23:17, 21:25, 11:15, 16:7).

See oli kahe võidu kõrval tartlaste kolmas kaotus ning Tartu meeskonna peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul mängisid rolli liiga tihedad vead. «Eksimusi kogunes meil liiga palju. Mängu alguses ei saanud me kaitset pidama ja kui teisel poolajal saime kaitse paremaks, siis ei suutnud rünnakuid lõpetada,» selgitas peatreener Kandimaa. «Nii paljude pallikaotustega otsustaval veerandil on väga keeruline tasavägist mängu võita.»

Taas tõi Tartule enim punkte võõrmängija William Rayman, kes teenis 13 punkti ja võttis 13 lauapalli. Eile kell 19 kohtus Tartu meeskond kodusaalis Pärnu Sadamaga, kuid mängu tulemus polnud Tartu Postimehe trükkimineku ajaks veel teada.

Vehklejatelt silmapaistvad tulemused

Tartu spordiseltsi Kalev vehklejad Sofia Selivanova ja Elisa Kikerpill teenisid novembri alguses peetud Tulevik I võistlusel C-võistlusklassis hõbe- ja pronksmedali. Lisaks tuli Elisa Kikerpill nädal varem kolmandaks Eesti meistrivõistlustel.

Tartu spordiseltsi Kalev tüdrukute võistkond tuli üldarvestuses teiseks. Võistkonda kuulusid Sonja Mets, Säde Lindma, Elizaveta Jermakova ja Elisa Kikerpill ning neid juhendab treener Natalja Kotova.

Maadlustiimid esinesid võistlustel edukalt

​Juba 49. korda toimus oktoobri lõpus mitmekordse maailmameistri Aleksander Abergi mälestusturniir, millest võttis osa 159 noormaadlejat 24 klubist.

Kadettide vanuseklassis (2003–2004 sündinud) võitis kehakaalus –65 kg esikoha Artur Jeremejev (Tartu Kalev-Englas). Karlis-Ander All (Tartu Kalev-Englas) maadles end eriloaga kadettide vanuseklassis võisteldes kehakaalus –48 kg hõbedale ja võitis 2007–2008 vanuserühmas kulla. Nelja võiduka matši järel suutis ennast hõbedale maadelda kehakaalus +78 kg Devin Tamm (Tartu Kalev-Englas). 2009. aastal ja hiljem sündinute seas võitis kehakaalus –38 kg hõbeda Marek Grosberg (MK Lurich). Meeskondlikult jäid Tartu Kalev-Englase maadlejad kolmandaks.