Skip to footer
Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730
Saada vihje

Pipedrive‘i müük teeb kümned eestlased miljonärideks (2)

Pipedrive'i Eesti kontorites töötab umbes 450 inimest.
  • Suurema hinnaga on kaubaks läinud ainult Skype
  • Eestis tahetakse agressiivsemalt palgata
  • «Kõik, kes aitasid Pipedrive'i üles ehitada, on seda väärt»

Eesti müügijuhtimise tarkvarafirma Pipedrive teatas, et müüb enamusosaluse USA miljardäri firmale, ettevõtte optsioonidega töötajaid võib ees oodata rahasadu.

Kuigi tehingu täpset summat ei avalikustata, on teada, et firma asutajad ja senised omanikud annavad käest enamusosaluse. Kuna firma turuväärtust hinnatakse tehingujärgselt 1,5 miljardile dollarile ehk ligikaudu 1,27 miljardile eurole, võib kontrollpaki hind USA miljardäri Robert F. Smithi loodud investeerimisfirmale Vista Equity Partners olla suurusjärgus vähemalt 750 miljonit dollarit. Eestis on suurema hinnaga kaubaks läinud ainult Skype.

Ettevõtte tegevjuhi Raj Sabhloki sõnul jõuti hiljuti aasta baasil 100-miljonilise käibeni ja koroonakriisist hoolimata kasv jätkub. Kuigi Pipedrive'i peakontor läheb ametlikult New Yorki, kinnitas ta, et firma süda jääb siiski Eestisse. «Me palkame siin inimesi juurde ja peame hakkama Tallinna kontori laiendamisele mõtlema,» nentis Sahblok.

Küll on USA peakorteriga seotud asjaolu, et paari lähema aasta jooksul loodetakse seal börsile jõuda ning pealegi on seal osa kliente lähemal.

Kui palju miljonäre tehing juurde toob, ta ei öelnud. «Me pole tehingusummat avalikustanud, aga oleme omavahel nalja teinud, et hakkame nüüd hulga rohkem uusi autosid siin parkimisplatsil nägema. Kõik töötajad, kes aitasid Pipedrive'i üles ehitada, on seda väärt.»

Pipedrive'i asutaja Ragnar Sassi sõnul on ostuhuvilisi varemgi ukse taga olnud, kuid Vista tohutu finantsvõimekus ja visioon oli põhjus, miks oli esimest korda võimalik exit'i peale isegi mõtlema hakata.

«See [tehing] on väga erinev Skype'ist, kus ettevõte liideti millegagi. Pipedrive on iseseisev ja jääb selleks. Huvitav on see, et mõlema diili puhul on mängus olnud Niklas Zennströmi käsi,» viitab Sass mehele, kes teenis Skype'i müügist Microsoftile miljardeid.

Võidavad töötajad

Saladus pole ka see, et ettevõte on pakkunud töötajatele rohkelt optsioone, mis tähendab, et suurtehinguga saavad jõukamaks ka paljud Pipedrive'i töötajad.

«Algusaegadel olime väga agressiivsed sellega, et hoida palku all ja pakkuda inimestele rohkem optsioone. Paljud töötajad tulid Pipedrive'i üle ja läksid oma palgatasemega allapoole,» ütles Ragnar Sass, kellele oli napp pool tundi pärast tehingu avalikuks tulemist helistanud juba viis-kuus üllatunud ja ülimalt tänulikku töötajat.

«Võit on kõige rohkem töötajatele suunatud, kõik saavad selle rahas kätte ja on nende otsustada, kuhu nad paigutavad. Aga ma tean kindlasti, et osa nendest uurib üha rohkem, kuhu uus finantsvõimekus panna,» ütles Sass, kes usub, et tehinguga võib Eestisse juurde tekkida 50–60 ingelinvestorit, mis on Eesti-sugusele riigile, kus iga inimene arvel, väga suur näitaja. Võrdluseks: möödunud aastal kaasas suurelt raha TransferWise, mis tekitas hoobilt töötajate ridadesse juurde 33 miljonäri.

Seda ohtu, et Tallinna ja Tartu arendusüksustes tuleb uue omaniku all suuri muudatusi, Ragnar Sassi sõnul pole, kuna Pipedrive tahab praegu Eestis agressiivsemalt palgata.

Peale Vista Equity Partnersi jätkavad väikeaktsionäridena senised investorid Bessemer Venture Partners, Insight Partners, Atomico, DTCP ja Rembrandt Venture Partners.

2010. aastal registrisse kantud Pipedrive sündis alguses koolitus- ja konsultatsiooniärist. Peagi saadi aru, et sellest üksi on vähe ning tegelikult oleks vaja tarkvara, mis aitaks müügiinimesi, mitte ainult juhte, on Timo Rein meenutanud. Kampa said võetud IT-taustaga Ragnar Sass ja teised. Kuigi firma on aegade jooksul investoritelt edukalt raha kaasanud, seisab Sabhloki sõnul ettevõtte kontol puutumatult veel 90 miljonit dollarit riskiraha, sest suudeti kasvada oma vahenditega.

Ettevõtte asutajate ringi kuuluvad peale Reini ja Sassi veel Urmas Purde, Martin Tajur, Martin Henk ja Peep Vain. Möödunud aastal jõudis Pipedrive esimest korda ajaloos kasumisse: firma müügitulu oli ligi 50 miljonit eurot, kasum aga 2,4 miljonit eurot.

Pipedrive'is töötab ligi 700 inimest, kellest umbes 450 Tallinna ja Tartu kontorites. Kontorid on veel Londonis, Lissabonis, Prahas, Riias, Dublinis, New Yorgis ja St Petersburgis Floridas.

Kommentaarid (2)
Tagasi üles