N, 8.06.2023

FOTOD ⟩ Mupo eestvõtmisel lahkus Põhja-Tallinnast kuulus romukallur

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Mupo eestvõtmisel lahkus Põhja-Tallinnast kuulus romukallur. pilt on illustratiivne.
Mupo eestvõtmisel lahkus Põhja-Tallinnast kuulus romukallur. pilt on illustratiivne. Foto: Erakogu

Käesolev nädal oli mupo Põhja-Tallinna piirkonnainspektoritele oluline teetähis, nimelt teisaldati selles piirkonnas teadaolevalt kõige kauem paigal seisnud romusõiduk.

Tegemist on kohaliku kogukonna seas kuulsust kogunud ja meelehärmi tekitanud suure keskkonnaohtlikuks muutunud kalluriga, mis ligi kaheksa aastat kasutult lähikonnas seisnud. Kuulsa kalluri teisaldus kujunes eriliseks – kui tavalise romu teisaldus tehakse ära umbes poole tunniga, siis romukalluri puhul võttis see aega kaks ja pool tundi.

Mupo eestvõtmisel lahkus Põhja-Tallinnast kuulus romukallur.
Mupo eestvõtmisel lahkus Põhja-Tallinnast kuulus romukallur. Foto: Erakogu

Mupo piirkondlik peainspektor Pavel Boitsovi sõnul on veoki peale aastate jooksul laekunud kümneid kaebusi. «Kõigepealt häiris elanikke see, et nende majade vahetus läheduses seisab aastaid suuremõõtmeline kallur, mis võtab ruumi ja riivab silma, aga millega keegi ei sõida. Teiseks hakkas kalluri kasti vaikselt kogunema lähedal olevate majade prügi,» selgitas Boitsov. 

Mupo piirkondliku peainspektori sõnul pani keegi kasti sisu põlema ning oli oht, et süütab lähedal asuvaid puitmaju. «Halvima stsenaariumi puhul võinuks see ridamisi süüdata terve kvartalijao valdavalt puidust ehitatud vanu puithooneid. Õnneks suudeti olukord kontrolli alla võtta,» lausus Boitsov. 

Mupo eestvõtmisel lahkus Põhja-Tallinnast kuulus romukallur.
Mupo eestvõtmisel lahkus Põhja-Tallinnast kuulus romukallur. Foto: Erakogu

Boitsovi sõnul võib kuulsa kalluri lahkumisega romude teema Põhja-Tallinnas suures osas lõppenuks lugeda. Kui veel paar aastat tagasi võis pea igas kolmandas hoovis märgata mõnda mahajäetud sõidukit, siis nüüdseks on sellest saanud pigem erand.

Boitsov koos kolleegi Oksana Sviridenkoga on Põhja-Tallinnas kahe aastaga suutnud vabaneda 230 romust ja uinuvast sõidukist. «Meile on teada, et piirkonnas on veel umbes 40 tänavatele unustatud või kasutult seisvat autot, mis hinnalist parkimisruumi ära võtavad,» lisas Boitsov. Ometi ei ole nad romusõidukid, olgugi, et mõnel kasvab sammal katusel ja rehvid on tühjad. «Tegemist on nii-öelda uinuvate sõidukitega – autodega, mis on komplektsed, aga mida ei ole pikka aega kasutatud,» selgitas Boitsov

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles