Tallinlasi oodatakse Rail Baltica terminali avalikule arutelule

Terminali idee­konkursi võidutöö arhitektibüroolt Zaha Hadid Architects ja osaühingult Esplan. FOTO: Zaha Hadid & Esplan

Lasnamäe linnaosa valitsus kutsub elanikke arutama Rail Baltica Ülemiste ühisterminali detailplaneeringu eskiislahenduse üle. Avalik arutelu toimub 18. novembril kell 16.30 Lindakivi kultuurikeskuses.

Linnaosa elanikele tutvustatakse planeeringuala, mis jääb Peterburi tee ja Suur-Sõjamäe tee ning kaubanduskeskuse T1 ja Peterburi tee äärsete elamute vahele, kuhu tulevikus plaanitakse Ülemiste rahvusvahelise terminali, bussijaama ja ärihoonete ehitamist. Lisaks tutvustatakse tänavavõrgu, parkimise, avaliku ruumi sh terminaliväljaku koos haljastuse ja heakorrastusega ning tehnovõrkudega varustamise põhimõttelisi lahendusi.

«Avalikul arutelul tutvustame Ülemiste ühisterminali detailplaneeringu eskiislahendust , arutame detailplaneeringu koostamisel valitud lahendusi ning vastame muudele detailplaneeringut käsitlevatele küsimustele,» selgitas Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

«Lisaks terminali enda ehitamisele, hakkab eskiislahenduse alusel Peterburi tee ja Suur-Sõjamäe tee vahel kulgema maa-alune väljak, mis ühendab omavahel Majaka elamupiirkonna ja Ülemiste linnaku ning annab võimaluse jalakäijatel ja jalgratturitel ilma teed ületamata pääseda Ülemistelt Majaka piirkonda,» lisas Svet.

Detailplaneeringu eskiislahenduse koostamisel on aluseks võetud rahvusvahelise ideekonkursi võitjate - Londoni arhitektuuribüroo Zaha Hadid Architects ja osaühing Esplan poolt Rail Balticu terminali kohta koostatud töö Light Stream.

Ülemiste ühisterminali detailplaneeringu eskiislahendusega on võimalik tutvuda siit.

Seoses COVID-19 viiruse jätkuva levikuga, palutakse arutelule tulles kanda maski.

Tagasi üles
Back