N, 2.02.2023

Korruptsioonivastase teo auhind läheb spordikorruptsiooni ennetajatele

Korruptsioonivastase teo auhind läheb spordikorruptsiooni ennetajatele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Remo Perli, Steven-Hristo Evestus, Henn Vallimäe
Remo Perli, Steven-Hristo Evestus, Henn Vallimäe Foto: Korruptsioonivaba Eesti ühing

Rahvusvahelisel korruptsioonivastasel päeval tunnustas Korruptsioonivaba Eesti ühing spordikorruptsiooni ennetajaid. 

2020. aasta korruptsioonivastase teo pälvisid Remo Perli ja Eesti antidopingu ja spordieetika sihtasutus. 

Tunnustus anti üle teo eest, mis on võidelnud korruptsiooni vastu spordivaldkonnas ning ühtlasi laiendanud korruptsioonialast arutelu. 

«Sel aastal tunnustame neid, kes on Eesti korruptsioonivastases tegevuses edukalt tegelenud spordikorruptsiooni temaatikaga. Sport puudutab meid kõiki - et viimastel aastatel murdmaasuusatamise dopinguskandaalide tõttu kahjuks ka negatiivselt, on väga positiivne, et spordikorruptsiooni vastu nii innukalt tegutsetakse,» ütles ühingu juhatuse esimees Steven-Hristo Evestus. 

PPA korruptsioonikuritegude büroo vanemkriminaalametniku Remo Perli sulest valmis  magistritöö «Korruptsioonivastased meetmed Eesti spordis», mille eest tunnustati teda Sisekaitseakadeemia Priit Männiku stipendiumiga. 

Antidopingu ja spordieetika sihtasutus loodi spordikorruptsiooni vastaseks tegevuseks 2019. aastal, et edendada Eestis diskrimineerimisvaba, eetilist ja ausat sporti. 

 «Ma ei oska küll öelda valdkonda, mille eeskujul oleks suurem mõju kui spordil. Eeskuju annavad meie spordisangarid, eeskuju annab tervislik liikumine, spordis sisalduv distsipliin, tahtejõud ja eneseteostuse oskus. Ebaaus käitumine spordis ja mitte ainult tippspordis vaid olulisel määral ka harrastuspordis,  pärsib aga kõiki neid eeskujusid ja sealt saadavaid positiivseid tulemusi,» kommenteeris Perli, miks korruptsioonivastane tegevus just spordis oluline on. 

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutusest on saamas kompetentsikeskus, mis hakkab näitama suunda spordipettuste vastases tegevuses ja on koolituste eestvedaja. SA aitab kaasa dopingu kasutamise ennetamisele, spordivõistlustega manipuleerimise ennetamisele ning diskrimineerimise, väärkohtlemise ja näiteks ahistamise ennetamisele spordis. 

«Riigikogu otsuses «Eesti spordipoliitika põhialused aastani 2030» on liikumine ja sport ühelt poolt määratletud kui tugeva organisatsiooniga oluline majandusharu ja tööandja ning teiselt poolt vaimsuse, sidususe ja positiivsete väärtushinnangute kandja. Peame oma igapäevase tegevusega kindlustama ja kaitsma keskkonda, kus kõigil on võimalus ja õigus osaleda dopingu- ja korruptsioonivabas ausas spordis,» lisas sihtasutuse juhatuse liige Henn Vallimäe.  

Korruptsioonivastase teo auhinda annab Korruptsioonivaba Eesti liikmeskond välja juba 2016. aastast. Eelmine aasta pälvis teo ajaleht Postimees ja toonased uuriva toimetuse reporterid Martin Laine ja Oliver Kund, kes andsid TTÜ väidetava pettuse kajastamisel olulise panuse vihjeandjate kaitse temaatika tõstatamisele Eesti ühiskonnas.  

Lisaks tõi ühingu liikmeskond eelmisel aastal oluliste initsiatiividena välja kohalikele omavalitsustele Rahandusministeeriumi poolt loodud sisekontrollisüsteemi juhendi ning saate «Pealtnägija» ning ajakirjaniku Anna Pihli märkimisväärse panuse eest huvide konflikti ja korruptsiooniohu paljastamisel. 

Märksõnad
Tagasi üles