Kalev/Cramo alistas Tsmoki ja sai Ühisliigas silma pähe

Ville Arike
Janari Jõesaar (valges särgis) on sattunud Tsmoki mängijate haardesse.  FOTO: Tairo Lutter
Janari Jõesaar (valges särgis) on sattunud Tsmoki mängijate haardesse. FOTO: Tairo Lutter Foto: Tairo Lutter

VTB Ühisliiga hooaega nelja kaotusega alustanud BC Kalev/Cramo sai viiendal katsel silma pähe, alistades Kalevi spordihallis mõnesaja pealtvaataja ees peetud mängus Minski Tsmoki 88:82.

Kohtumine kulges suurte tõusude-mõõnadega. Tänavust hooaega Hispaanias Manresas alustanud, kuid kodumaale naasnud Janari Jõesaar alustas bravuurselt ja aitas Kalevil esimese hoo sisse saada. Veerandtunnise mängu järel juhtisid võõrustajad juba 38:24, kuid äkitselt hakkas külalistel kõik välja tulema ja poolajavileks jõudsid nad peaaegu järele (43:42 Kalevile).

Kolmaski veerandaeg kuulus Tsmokile, kelle säravamaid tegijaid oli endine kalevlane Maksim Salaš. Viimasele väikesele vaheajale minnes juhtisid juba valgevenelased 68:59. Kalevil oli siiski veel käik varuks. Ohjad võttis enda kätte Marcus Keene, kes tabas peaaegu eksimatult, vedas esiti Kalevi järele ning sopsas lõpus ka otsustavad korvid. Eesti klubi võitis kümneminutilise otsustava perioodi koguni 29:14. Teine uus täiendus Maurice Kemp seekord veel ei mänginud, samuti jäi eemale vigastatud Chavaughn Lewis.