Skip to footer
Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730
Saada vihje

Narva astub uude aastasse ilmselt uue linnapeaga

Katri Raik kirjutas eile avalduse riigikogust lahkumiseks.

Eilses intervjuus Postimehele ütles Katri Raik, et uut Narva koalitsiooni arutas ta esmalt oktoobris Keskerakonna esimehest peaministri Jüri Ratase ja Euroopa Parlamendi liikme (MEP) Yana Toomiga, kes on ühtlasi partei Narva piirkonna juht.

Raigile tuli hiljem ootamatusena, et Yana Toom hakkas Narvas asju ajama endiste keskerakondlastega, kes astusid 2018. aastal koos erakonnast välja, kui nende kamraade volikogus seoses neile esitatud korruptsioonisüüdistustega pealinna kontorist survestama hakati.

Pärast nimetatud volikoguliikmete parteist välja astumist kadus volikogust ka Keskerakonna fraktsioon. Hiljuti lõid Raigi juhitud fraktsiooniga Meie Narva koalitsiooniks käed värske fraktsiooni Kesk liikmed ja uut koalitsiooni toetab ka Mihhail Stalnuhhin.

Vahepeal jõudis Yana Toom Katri Raigile seletada, et mõttekas on moodustada laiapõhjaline koalitsioon, mis kinnitaks uueks linnapeaks äsja maha võetud Aleksei Jevgrafovi ja Raik võiks sel juhul olla volikogu esimees.

Kui jutud Toomi algatustest levisid, pidid Keskerakonna juhid kinnitama, et tegu on MEPi soologa.

«Me hoiame kokkulepetest kinni. Isegi kui mõni hetk hiljem võib tunduda, et mõni uus kokkulepe on mugavam, siis poliitikas need, kes tahavad tulemuseni jõuda, nii ei käitu. Meil tegi kohalik keskfraktsioon koalitsioonilepingu valimisliiduga ja sellest tuleb kinni hoida. Mitte mõelda konjunktuurselt, et nüüd on kasulik kuidagi teisiti teha. See on Keskerakonna seisukohast väga oluline, sest meil on kokku lepitud, et me teeme järgmisteks valimisteks ühtse ja väga tugeva valimisnimekirja. Aga see on tuleviku teema,» rääkis Postimehele näiteks Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

Narvas on pooleli palju kaalukaid projekte

Karilaid lisas, et Narvas on pooleli palju kaalukaid projekte.

«Vaja on hakkama saada tervishoiukriisiga. Nii et võimuhaak, mis on olnud, on liiga kaua kestnud. Loodan, et homme on juba Katri Raik Narva linnapea ja Tatjana Stolfat volikogu esimees. Narva astub uude aastakümnesse ilmselt uue linnapeaga,» ütles Karilaid teisipäeval.

Karilaiule sekundeeris Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb: «Aleksei Jevgrafov ja (endine volikogu esimees) Irina Janovitš ei ole Keskerakonna liikmed. Juhatus ei ole veel nende liikmesuse küsimust arutanud. Narva linnapea valimisel lähtub Keskerakond sõlmitud koalitsioonilepingust valimisliiduga.»

Toom tunnistas teisipäeval Postimehele, et Raigist saab ilmselt linnapea ja Solfatist volikogu esimees.

«Teine asi on erakonnasisene konflikt, mis on tekkinud sellest, et osa inimesi, väike grupp, on vastu sellele, et Kodulinn Narva rahvas erakonda võetaks. Et «meie nendega ei mängi – nemad astusid inetul kombel erakonnast välja». See vastab tõele, aga koalitsiooni poole peal on samasugused saadikud, kes astusid samal päeval ja samal kombel erakonnast välja,» ütles Toom ja avaldas lootust, et see konflikt laheneb erakonna sees.

Nörritas umbusalduse meediale saatmine

Toom pidas ebaeetiliseks ja erakonna mainet kahjustavaks kirja, milles fraktsiooni Kesk liikmed avaldasid temale kui piirkonna juhile umbusaldust ja mis samal ajal saadeti ka meediasse.

Toom ütles, et varem oli kõigi Narva asjade taga korruptsioonis süüdi mõistetud Aleksei Voronov – see käib ka tema piirkonna juhiks saamise kohta. «See ei tähenda, et me sõbrad oleme,» täpsustas ta.

Katri Raik kirjutas eile avalduse riigikogust lahkumiseks. Toomi arvates on tegu sammuga, mis näitab tõsist kavatsust linnapeaks saada.

Raigi asendusliikmena pääseb riigikokku Eduard Odinets, kes on varem tuntud kui Kohtla-Järve linnavolikogu kõige häälekam opositsioonipoliitik – läbi mitme volikogu koosseisu.

Narva linnavolikogu

11. novembril tagandas Narva volikogu ametist parteitu linnapea Aleksei Jevgrafovi, volikogu esimees Irina Janovitš astus ise päev varem tagasi.

Narva volikogus on 31 liiget.

Kõik liikmed jagunevad kolme fraktsiooni vahel, milleks on Kodulinn Narva (esimees Irina Janovitš), Meie Narva (esimees Katri Raik) ja alles 26. novembril kinnitatud uus fraktsioon Kesk (esimees Tamara Komlova). Ainuke fraktsiooniväline saadik volikogus on staažikas keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin.

Kommentaarid
Tagasi üles