E, 26.09.2022

Helme: Keskerakond tahab puhtalt lehelt alustada

NN
Helme: Keskerakond tahab puhtalt lehelt alustada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 36
Koalitsioonikõnelused Riigikogus. Mailis Reps, Martin Helme. Foto: Eero Vabamägi
Koalitsioonikõnelused Riigikogus. Mailis Reps, Martin Helme. Foto: Eero Vabamägi Foto: Eero Vabamaegi/Postimees

EKRE esimees Martin Helme lausus ajakirjanikele, et senine peaministripartei Keskerakond tahab poliitilise kriisi lahendust alustada puhtalt lehelt.

Peaminister Jüri Ratase tagasiastumise järel juhib Keskerakonna poolt läbirääkimisi endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Tema esimeseks sooviks on luua uus koalitsioon Reformierakonna ja Isamaaga, mida juhiks Kaja Kallas.

Helme sõnul tulid hommikul signaalid, et praegune koalitsioon töötas ja nii saab edasi minna. «Siis pidasid ka teised erakonnad oma koosolekuid ja ma saan aru, et Keskerakonna fraktsiooni seisukohaks on kujunenud, et peaministri tagasiastumisega on plats puhtaks löödud, koalitsiooni enam ei ole ja nad kaaluvad kõiki variante.»

Helme jätkas: «Loomulikult tähendab see uusi koalitsioonikõnelusi, aga hetkel ma ei saa enam vahele öelda.» 

Seda, kas praegusel koalitsioonil on veel lootust püsida, soovitas Helme küsida teistelt koalitsioonipartneritelt. «Neil kestsid koosolekud üle tunni aja. Aga need sõnumid on olnud ambivalentsed – ühest küljest pole nad kellelegi «ei» öelnud, teisest küljest ei ole kellelegi «jah» öelnud.»

Kas Helme on pettunud? «Muidugi tuleb alati arvestada sellega, et igas fraktsioonis on sees omad loogikad ja omad argumentatsioonid. Hommikuse koosoleku järel läksimegi laiali selle teadmisega, et nüüd on vaja mõõta temperatuuri fraktsioonide sees.» 

«Pidu ei ole läbi, kuni pole paks naine laulnud,» lisas Helme ja tõdes, et pall on Keskerakonna käes. «Las see olla, mida meie praegu lauale panime. Aga nemad ütlesid, et tahavad puhtalt lehelt alustada tegevust.»

Märksõnad
Tagasi üles