Leelo Tungal sai Harjumaa aukodaniku teenetemärgi

Postimees
Copy
Leelo Tungal 2018. aastal.
Leelo Tungal 2018. aastal. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Harjumaa Omavalitsuste Liit tunnustas Leelo Tungalt Harjumaa aukodaniku teenetemärgiga.

Põline harjumaalane Leelo Tungal pälvis tunnustuse luule- ja proosaloominguga kultuurilukku särava jälje jätmise ning meie kultuuri- ja kogukonnaellu pikka aega antud panuse eest.

Traditsiooniliselt toimub maakonna aukodanikule tunnustuse üleandmine Eesti Vabariigi aastapäevaks korraldataval vastuvõtul. Sel aastal antakse teenetemärk laureaadile üle kevadel, pärast koroonakriisi taandumist korraldataval tänuüritusel, kus tunnustatakse ka Harju maakonna teenetemärkide ja HOLMERi tunnustusauhindade saajaid.

Harjumaa aukodaniku teenetemärk on Harjumaa Omavalitsuste Liidu poolt kord aastas antav Harju maakonna kõrgeim tunnustus, mis antakse maakonnale osutatud eriliste teenete ja väljapaistvate saavutuste ära märkimiseks.

Leelo Tunglale Harjumaa aukodaniku teenetemärgi andmine otsustati Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse 13. jaanuari 2021 otsusega nr 1.

Harjumaale olulisi, erinevatel elualadel tegutsevaid isikuid on aukodaniku teenetemärgiga tunnustatud 2009. aastast. 

 • 2009 - Eri Klas. Isikliku eeskuju ja silmapaistva tegevuse eest, mis on oluliselt kaasa aidanud Harjumaa ja Eesti arengule ning tuntusele maailmas.
 • 2010 - Johannes Tõrs. Pühendumuse, ühiskonda mõjutava hoiaku ning sotsiaalselt avatud teenete eest isamaalise kodanikukasvatuse ja riigi lähimineviku ajaloomälestiste väärtustamisel. 
 • ​2011 - Jaan Manitski. Panuse eest kohaliku elu arendamisel ettevõtjana ning Harju maakonnas professionaalse kunsti- ja teatriloomingu väärtustamisel. 
 • 2012 - ​Juhan Särgava. Panuse eest Eesti mahepõllumajanduse arendamisel ja  kohaliku omavalitsuse juhtimisel ning Harjumaa spordielu edendamisel. 
 • 2013 - Gerd Kanter. Eesti riigile osutatud teenete eest. Pühendumuse ja järjekindluse eest tippspordis, mis on oluliselt aidanud kaasa Eesti tuntusele maailmas. 
 • 2014 - Andres Põder. Pühendunud panuse eest kirikuelu edendamisel ning inimesi ja ühiskonda mõjutava hoiaku väärtustamisel.  
 • 2015 - Veljo Tormis. Eesti riigile ja Harju maakonnale osutatud teenete eest helilooja ja koorikomponistina, mis on oluliselt aidanud kaasa Eesti tuntusele maailmas. 
 • 2016 - Siim Kallas. Eesti riigile ja Harju maakonnale osutatud teenete eest Eesti riikluse ning isiku-, kodaniku-ja majandusvabaduse edendamisel ja teostamisel.
 • 2017 - Toomas Tõnise. Eesti riigile ja Harju maakonnale osutatud teenete eest spordi arendamisel ja pühendunud panuse eest kohaliku elu edendamisel.
 • 2018 - Merike Martinson. Eesti riigile ja Harju maakonnale osutatud teenete eest rahvatervise edendamisel. 
 • 2019 - Arvo Pärt. Pikaajalise ja väljapaistva loomingulise tegevuse eest. 
 • 2020 - Mati Kaal. Väljapaistva ja kauaaegse tegevuse eest  loodusteadlasena ning loodushariduse ja looduskaitse edendamise eest. 
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles