R, 27.01.2023

Soomere: kõige targemate ähvardamine on teadlik rünnak Eesti riigi vastu

Postimees
Soomere: kõige targemate ähvardamine on teadlik rünnak Eesti riigi vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 72
Tarmo Soomere.
Tarmo Soomere. Foto: Sander Ilvest

Avalik rünnak Covid-19 tõrje teadusnõukoja juhi professor Irja Lutsari vastu näitab, et puusalt tulistatud vihakõnede ajastust liigume täpselt sihitud ähvarduskõnede ajajärku, leiab Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.

«Professor Lutsari valimine sihtmärgiks ei ole juhuslik. Targimate ähvardamine on otsene ja teadlik rünnak kogu Eesti riigi vastu. Sest riigi toimimine, nii kriisidega hakkama saamine kui ka edukus ja konkurentsivõime, tugineb järjest enam sellele, kui hästi suudab riik hankida ja rakendada parimat olemasolevat teadmist. Praegusel ajastul on selle teadmise kandjaks riiki nõustavad tippteadlased. Nende tasalülitamine ähvardamise ja mõnitamise kaudu on alatu viis nõrgestada meie riiki,» kirjutas Soomere sotsiaalmeedias.

«Francis Bacon teadis juba nelisada aastat tagasi, et miski ei ole riigile ohtlikum olukorrast, kus kavalad saavad esineda tarkadena. Nüüd näeme, kuidas kavalus on astunud liitu jultumusega. Teadus ja teadlased saavad seda protsessi kirjeldada, aga mitte muuta. Sellise tuleviku poole, mis oleks väärt elamist, liigume vaid siis, kui ühiskond tervikuna jultumust ja alatust ei aktsepteeri,» lisas ta.

Reede õhtul ilmus Facebooki video, kus üks vaktsiinivastane helistab Lutsarile. Video vallandas sotsiaalmeedias Lutsari vastase solvangute ja ähvarduste laviini.

Märksõnad
Tagasi üles