Politsei: rasked ilmaolud võivad kesta homseni

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe seisab fotol vasakul. FOTO: LIIS TREIMANN /PM/SCANPIX BALTICS

Politsei- ja piirivalveamet postitas sotsiaalmeediasse, et kõik liiklejad oleksid äärmiselt ettevaatlikud ning võimalusel lükkaksid oma sõidud edasi. Vastavalt prognoosile võivad rasked ilmaolud kesta kuni 24.02 kell 09.00.

«Raskeveoki juhtidel palume võimalusel oodata ilma paranemist parklates,» täiendas politsei. 

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe sõnul on alates täna ennelõunast häirekeskusele sagenenud teated liiklusõnnetustest. «Praeguseks on teatatud juba ligi sajast erinevast õnnetusest üle Eesti. Enamik neist on õnneks kergemad plekimõlkimised, kuid paraku on juhtunud ka mõned inimkannatanutega liiklusõnnetused,» selgitas Kullamäe. 

Ta tõi näiteks Tallinnas Järvevana teel juhtunud kokkupõrke, kust esialgsetel andmetel viidi üks inimene haiglasse. «Ning kell 11.19 teatati, et Paldiskis Rae tänaval oli kokkupõrge Toyota ja Seat’i vahel. Kiirabi viis autodest tervisekontrolliks haiglasse 4-aastase poisi, 31-aastase naise ja 22-aastase naise,» lisas Kullamäe. 

Lisaks sattusid kella 13 paiku sattusid Tartumaal Elva vallas õnnetusse neli veokit, millest osa paiskusid kraavi. Õnnetuse järel on seal mõlemad sõidusuunas teele risti jäänud raskeveoki tõttu praegu kinni.

«Jäävihm ning libedad teeolud on teinud liiklemise kõikjal raskemaks, seda nii linnas kui ka asulavälistel teedel. Teateid on tulnud ka libedaga jalgratturite ja jalakäijate kukkumistest, nii et teel püsimine on praegu raske kõigil,» märkis Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht.

Ta meenutab, et libedates teeoludes liigeldes ei tohiks kindlasti taga ajada lubatud suurimat kiirust, vaid pigem tasub sõita aeglasemalt, rahulikult, suuremat pikivahet hoides ja möödasõite vältides.

«Kuna ilmastikuolud ei näita lähiajal paranemismärke, siis soovitame vältimatud sõidud edasi lükata. Kui seda teha ei saa, siis tuleb kindlasti arvestada, et praegustes ilma- ja teeoludes pikeneb pidurdusteekond kolm kuni neli korda võrreldes suviste tingimustega,» toonitas Kullamäe. 

Tagasi üles
Back