K, 22.03.2023

VIDEO ⟩ Narva piirivalvurid päästsid kaks jääpangal hätta sattunud teismelist

Narva piirivalvurid päästsid kaks jääpangal hätta sattunud teismelist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

23. märtsi õhtul päästsid Narva kordoni piirivalvurid kaks alaealist, kes triivisid jääpangal Narva jões asuvale asustamata saarele.

Teisipäeva õhtul kella 18.30 paiku märkasid Narva kordoni piirivalvurid Narva jõe ääres noori, kes äratasid oma käitumisega tähelepanu. Asjaolude selgitamiseks sõitis sündmuskohale patrull, kes avastas kaldalt kaks teismelist tüdrukut ning Narva jões asuval Väikesaarel kaks poissi. Selgus, et poisid astusid kaldal olles jääpangale, mis raskuse all murdus ja hakkas liikuma. Noortel õnnestus jääpank juhtida Väikesaarele.

Piirivalvurid toimetasid noored paadiga tagasi kaldale. Poisid arstiabi ei vajanud ja piirivalvurid viisid nad koju, kus selgitasid ka vanematele, kui ohtlik on praegusel ajal jääle minek.

Narva kordoni juhi Raivo Metsma sõnul võib juhtum teismelistele tunduda lõbusa seiklusena, kuid tegelikult oli kahel poisil teisipäeval teine ​​sünnipäev, sest tegemist oli õnneliku õnnetusega. «Kuna jõe vool oli kiire, siis ei suutnud jääle astunud noored kaldale tagasi hüpata ja vool kandis nad kaldast eemale. See on tõeline õnn, et jäätükk triivimise ajal ei lagunenud, vastasel juhul oleksid poisid end leidnud tugeva vooluga jääkülmast veest. Täiskasvanu suudab sellises vees vastu pidada mitte rohkem kui 10 minutit ja noorukid veelgi vähem ning seda ka siis, kui inimene oskab hästi ujuda ja on karastatud,» rääkis Metsma.

Kordoni juhi sõnul on saar asustamata ja noored ei oleks sealt ilma kõrvalise abita tagasi saanud. «Õnneks piirivalvurid reageerisid kiiresti ja tõid poisid tagasi kaldale. Kuigi noored olid ehmunud, jõudsid nad õnneks tervena tagasi koju,» ütles Metsma.

Ta märkis, et see juhtum on väga õpetlik ning tuletab lapsevanematele meelde, et nad hoiaksid lastel silma peal. «Kevadine jää on habras ning õnnetused võivad kergesti juhtuda. Narva jõe jääle on minek keelatud ja enam ei tohi jääle minna ka siseveekogudel. Alates laupäevast, 27. märtsist on keelatud ka Narva veehoidla ja Peipsi järve jääle minek. Kuna ilm on soe, sulab jää väga kiiresti,» selgitas Narva kordoni juht.

Värskeimat infot jää seisundi kohta leiab siit: https://www.politsei.ee/et/jaeaeolud või helistades Vasknarva kordoni telefonil 333 1650 ja Narva kordoni telefonil 333 1580.

Ilmastikuolude kiirel halvenemisel, õige raja kaotamisel või hätta sattumisel tuleb kohe helistada hädaabinumbril 112.

Märksõnad
Tagasi üles