Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Armastatud laulud läksid meeleavaldusel käiku ilma loata

Laulja Siiri Sisask paneb pahaks oma laulu kasutamist propagandaks, selle asemel et kõik paneks maskid ette ja kaitseks ühiskonnas nõrgemaid.  FOTO: Remo Tõnismäe

Kui kümme aastat tagasi tõstis Siiri Sisaski loodud ja ühendkooridega esitatud «Mis maa see on» laulupeol kümned tuhanded eestlased härdas ühtsustundes oma istmeilt aupaklikult jalgele, siis nüüd tunneb Sisask enda sõnul, et tema empaatilist lugu on kasutatud hoopis vastandamiseks, ja liiati temalt selleks luba küsimata.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sisaski muusika ja Peeter Volkonski sõnadega 1990ndate teises pooles «Mahtra sõja» vabaõhuetenduse jaoks kirjutatud lugu on üks neist eesti autorite muusikapaladest, mis on kõlanud valjuhääldeist juba märtsikuu viimasest päevast saati Toompea lossi ette kogunenud meeleavaldusel, kus on protestitud väidetava politseiriigi kehtestamise ehk nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise vastu.

Sisask ei ole põrmugi päri oma laulu «Mis maa see on» mängimisega sel poliitilisel meeleavaldusel, kuhu üleeile kogunes eri hinnanguil 500 kuni 1000 inimest, sest ta ei pea seda mingiks protestilooks, samuti ei toeta ta riigikogu hoone ees väljendatud seisukohti. «See laul ei ole kindlasti millegi vastu, vaid enesesse vaatamiseks ja rahvana kokkuhoidmiseks,» ütles ta. «Leian, et praegu ei ole see koht, kus öelda, et tuleb politseiriik. Meil on vaja kaitsta inimesi [koroonaviirus]haiguse eest.» Ta taunis, et paljud protestiüritusel osalejad ei kanna maski.

Tagasi üles
Back