Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

INTERVJUU ⟩ Rahandusminister: üle jõu elamine pikka aega ei kanna

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus: ülesanne, mille kõik valitsuskabineti liikmed endale võtsid, on üle jõu elamise vähendamine. FOTO: Madis Veltman

Valitsus kinnitab täna riigi järgmise nelja aasta eelarvestrateegia (RES) ning annab heakskiidu ka tuleva aasta riigieelarvele.

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond) räägib pikemas intervjuus, kust kärbivad ministeeriumid tuleval aastal 60 miljonit eurot ning millised olid kompromissid, et koalitsioonipartnerite läbirääkimistelt ei lahkunud kumbki pool juubeldades.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Loe artiklist, mida ütleb rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus vastuseks Keskerakonna asejuhi Jaanus Karilaiu soovitusele jätta eelarvestrateegia heakskiiduta ning kui üksmeelne on koalitsioon kärbete suhtes ja milline roll oli eelarve tegemisel Jüri Ratasel ning Mailis Repsil.

Pentus-Rosimannus avaldab ka, milliseid reforme sisaldab eelarvestrateegia, kas plaanitakse täita NATO kaheprotsendilist standardit kaitsekulutuste osas ja mis saab koalitsioonilepingu kokkuleppest neljarealiste teede kohta.

Tagasi üles
Back