L, 3.06.2023

Postimees hakkab välja andma nädalalehte Postimees Nädal

Facebook Twitter
Comments
Postimees Nädala peatoimetaja on Heili Sibrits. 
Postimees Nädala peatoimetaja on Heili Sibrits. Foto: Tairo Lutter

Postimees toob alates 8. maist turule nädalalehe Postimees Nädal, mis koondab 72 leheküljele kõigi Postimehe toimetuste sisukaima materjali, et lugeja saaks parima ajakirjanduse vahendusel süüvida Eestis ja maailmas toimuvasse.

«Meie eesmärk on lugejat puudutada, kaasa haarata, avada talle uusi maailmu ja viia ta põnevatele radadele. Postimees Nädal räägib lugusid, mis on päriselt olulised,» kirjeldas lehte Postimehe peatoimetaja asetäitja, Postimees Nädala peatoimetaja Heili Sibrits.

«Oleme loonud Eesti esimese kõiki häid aeglase ajakirjanduse formaate koondava väljaande, mis avab meie elu puudutavate sündmuste taustu, pakub nauditavas ning väga heas eesti keeles kirja pandud põnevaid lugusid, tutvustab trende ja arenguid maailmas nii sõnas kui pildis. Me oleme lugejate jaoks relevantsed, vajalikud ja huvitavad,» lisas Postimees Nädala peatoimetaja.

Kust saab?

  • Postimees Nädal jõuab müügile ja tellijate postkastidesse laupäeviti.
  • Nädalalehte saab poodidest ja ajalehekioskitest osta terve nädala ehk järgmise nädala reedeni.
  • Postimees Nädalat on võimalik tellida ka eraldi.

Sibritsa kinnitusel on Postimees Nädal seesama usaldusväärne nädalavahetuse Postimees, mida lugejad juba tunnevad, aga senisest veel aktuaalsem ja kaalukam. Kui päevauudiseid haaravad kõik ekraanidelt, siis mahukas paberleht võimaldab jutustada lugusid niisuguses formaadis, mis lubab inimestel nendesse ka tegelikult süveneda.

«Me oleme Postimehe nädalavahetuse komplekti uuendanud seepärast, et inimeste lugemisharjumused on muutunud. Postimees Nädal on komponeeritud nii, et see vastab meie lugejate vajadustele ja ootustele aastal 2021. Me kirjutame asjadest, mis meie lugejatel just sel nädalal meeles mõlguvad. Või kui veel ei mõlgu, siis annab Postimehe nädalaleht ideid ja ainest selleks, millest tasub mõelda,» selgitas Sibrits.

Postimees Nädal koosneb kahest vihikust: välimine vihik koondab endasse klassikalise ajakirjanduse tugevamad palad (uudis, intervjuu, taustalood jne), Arterist tuntud persoonikesksed lood ja lugejatele kasuliku tarbijaajakirjanduse (toit, mood, tehnika, tervis/keha, kodu jne). Sisemisest vihikust ehk Postimehe armastatud lisast Arvamus ja Kultuur leiab tugeva kultuuriploki, aga mitte ainult arvustused ja soovitused, vaid ka suure fookusloo, loomulikult pole kuhugi kadunud Eesti elu analüüsivad arutelud ning põnevad arvamused, aga ka ajaloovaated, teadusrubriik, majandustrende ning välismaal toimuvat analüüsivad tekstid.

Kõige fännide rõõmuks ilmub Postimees Nädalas AKst tuttav naljaleht Juurikas, mida toimetab rahva lemmik Mart Juur.

Postimees Nädala külgedel saate kohtuda Postimehe kõikide toimetuste parimate ajakirjanikega, sh Krister Kivi, Alvar Loog, Priit Pullerits, Kaur Maran, Raul Ranne, Janar Ala, Andrus Karnau, Hendrik Alla, Kristina Herodes, Evelyn Kaldoja, Marek Strandberg, Ülle Harju, Erkki Bahovski ja paljud teised.

«Nagu on näidanud maailma kogemus, soovivad inimesed nädalavahetusel jätkuvalt paberlehte lugeda,» selgitas Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar mahuka Postimees Nädala turule tulemist. «Me peame Postimehe digiarengut väga oluliseks, kuid nädalavahetuse hommikul on paberlehe sirvimine kohvi juurde aeg iseendale,» lausus Raudsaar.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles