T, 5.12.2023

Teoorias siiski võimalik: baari vaid passiga (5)

Toomas Kask
, Saatejuht
Copy
Andres Suti sõnul aitab majandust lahti hoida see, kui anname inimestele kindlustunde, et näiteks restoranis või teatris viibijad on terved.
Andres Suti sõnul aitab majandust lahti hoida see, kui anname inimestele kindlustunde, et näiteks restoranis või teatris viibijad on terved. Foto: Remo Tõnismäe / Postimees

Minister Andres Sutt ei toeta inimeste vaktsineerimise alusel teenindamist, aga ei välista selle võimalikkust.

Valitsuse otsust veel pole, aga seniste konsultatsioonide põhjal ei keelustaks vaktsineerimistõendi riigisisesed kasutusreeglid eraettevõttel inimesi teenindada vaktsineerimise alusel. Ettevõtlus- ja IT-minister Andres Sutt kinnitas Postimehe otsesaates, et tema sellist lähenemist ei poolda ega usu, et ettevõtjad seda võimalust rakendaksid.

Kui kaugel on konsultatsioonid ja arutelud?

Oleme ministeeriumite sees teinud mitmeid ringe ja vaadanud ka õiguslikku raamistikku. See on samuti oluline. Väga tugev huvi on olemas ka ettevõtlussektori poolt. Näiteks ürituste korraldajatele on see küsimus akuutne. Minu jaoks on see vaktsineerimistõend vahend, et elukorraldust turvaliselt võimaldada. See ei ole kindlasti ühiskonda kaheks jagav [reeglistik], sest saame selle kasutuselevõtust rääkida alles siis, kui kõik soovijad saavad ennast vaktsineerida.

Kas vaktsineerimistõend näitab ka seda, et inimene on viiruse läbi põdenud?

Seda funktsionaalsust veel ei ole. Praegu on võimalik näiteks negatiivse koroonatesti tõend oma digiloost välja printida. Eestile annab palju paindlikkust juurde see, et meil on digitaalne tervise infosüsteem. Kui meil seda ei oleks, siis peaks kõik käima läbi paberimajanduse ja see oleks väga konarlik.

Kommentaarid (5)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles