P, 24.09.2023

Video ⟩ Politsei tulistas puruks põgenevate narkokurjategijate veoki rehvid

Facebook
Comments 1

Keskkriminaalpolitsei avaldas auto pardakaamera video eilsest tagaajamisest Harjumaal, kui narkokurjategijad põgenesid politsei eest veoautoga.

Politsei pidas esmaspäeva pärastlõunal Harjumaal kinni narkokuriteos kahtlustatavad mehed. Peatumismärguannet eiranud, politseisõidukeid ramminud ja veoautoga eest ära sõitnud meeste peatamiseks tulistas eriüksus läbi auto rehvid. Politseioperatsiooni käigus kahjustati ka ühe kõrvalise veoki rehvi, keegi viga ei saanud.

Harjumaal Tallinna-Pärnu maanteel viidi täna läbi politseioperatsioon narkokuriteos kahtlustatavate meeste kinnipidamiseks. Politseinikud andsid veokijuhile tankla parklas peatumismärguande, mida ta eiras, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Kahtlustatav sõitis pihta politseiautodele ning lahkus üle haljasala parklast, riivates seejuures ka ühte kõrvalist sõiduautot. Maanteel lisas ta kiirust, riivas politseisõidukeid ning keeras ringteelt ära kõrvalteele, kuhu kaks politseiautot talle järgnesid. Nendele järgnes kolmas kinnipidamisel osalenud eriüksuse auto, millele tuli ringteel vastu põgeneva veokiga sarnane veok. Politseinik tegi ühe sihitud lasu veoki esirehvi, misjärel sõiduk peatus. Kontrollimisel selgus, et tegemist ei olnud juhtumiga seotud veokiga. Sõidukis viibis üks inimene, kes viga ei saanud.

Mõne minuti möödudes pidas eriüksus kinni Harku suunal teise veokiga liikunud narkokuriteos kahtlustatavad mehed. Sõiduk sundpeatati tulirelvaga.

Politsei eriüksuse K-Komando juht Hannes Perki sõnul oli tegemist planeeritud kinnipidamisega, kuid ka sellega kaasnevad alati riskid.

«Me ei tea kunagi, kuidas kurjategija politseid nähes reageerib. Kas saadakse aru, et mõistlik on rahulikult seisma jääda või üritatakse viimase hetkeni eest ära põgeneda. Narkokuritegude puhul üritavad kurjategijad kindlasti ainest vabaneda, et politsei ei saaks koguda tõendeid. Selliseid kinnipidamisi planeerime alati ette ja üritame neid läbi viia võimalikult ohutult. Paraku ei ole kõiki stsenaariume võimalik ette näha,» ütles Perk.

«Palusime operatsiooni käigus ekslikult sundpeatutud veokijuhi käest vabandust, tema rehv vahetati välja ning veokijuht asus koduteele. Hüvitame talle tekitatud kahju,» selgitas Perk.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles