Peterburi tee hakkab kulgema üle viaduktide

Uwe Gnadenteich
, reporter
Copy
Mitmetasandilise Väo liiklussõlme ehitustööd on praegu graafikus.
Mitmetasandilise Väo liiklussõlme ehitustööd on praegu graafikus. Foto: Eero Vabamägi

Sel aastal valmib riigi raha eest Peterburi teel Väo liiklussõlm, Tallinna linn rekonstrueerib teelõigu kesklinnast kuni Väoni.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul jätkab linn ehitamist sealt, kus riik lõpetab, ehk rekonstrueerib Peterburi tee Väost linna poole, kuni Tartu maantee viaduktini. Mitmetasandilise Väo liiklussõlme ehitustööd on praegu graafikus ning peaksid lõppema neljandas kvartalis. Endine Väo fooriristmik ehitatakse ümber ringristmikuks ning Peterburi tee viiakse teisele tasandile, mille jaoks rajatakse mitu viadukti.

Ehitus algab järgmisel aastal

«Meie projekteerime Peterburi teed, ehitust püüame alustada ilmselt tuleval aastal. Ma ei tea, kas riik meid rahaliselt toetab või mitte. Ainult linna raha eest ehitamine läheb väga karmiks,» ütles Klandorf. Riik pole Tallinna koroonaajal siiski unustanud. «Koroonaperioodil oleme riigilt kaks korda raha saanud. Teedeehitusse saime ligi viis miljonit, nüüd tuli järgmine teade, et Tallinnal on lootus saada veel 13,4 miljonit eurot. Kui palju sellest teedeehitusse läheb, ei oska praegu öelda,» lausus abilinnapea.

Peterburi tee projekteerimiseks on ette nähtud 200 000 eurot. Projekteerimine jätkub ka tuleval aastal ning tuleval sügisel tahetakse ehitama hakata. Rekonstrueeritakse Peterburi tee lõik lennujaama trammiliini juurest kuni Väoni. Muu hulgas ehitatakse ka Smuuli tee ja Peterburi tee ristmik mitmetasandiliseks.

Tagasi üles