Transpordiamet ja TS Laevad leppisid kokku parvlaeva Regula lisareisid

BNS
Copy
Parvlaevad Ormsö ja Regula Rohuküla sadamas.
Parvlaevad Ormsö ja Regula Rohuküla sadamas. Foto: Erik Prozes

Transpordiamet ja TS Laevad sõlmisid kokkuleppe, mille kohaselt tagab TS Laevad ka sellel suvel parvlaeva Regula valmisoleku suurema nõudlusega päevadel lisareiside tegemiseks Virtsu–Kuivastu liinil; ühtlasi on TS Laevad valmis Hiiumaa liinil lisareiside tegemiseks olemasolevate laevadega.

Transpordiameti liiklusdirektor Joel Jesse selgitas, et perioodiks 10. juuni kuni 31. august tellitakse TS Laevadelt lisareisid parvlaevaga Regula, et võimalikud suvised ootejärjekorrad Virtsu–Kuivastu liinil saaksid kiiresti teenindatud ning oleks tagatud klientide rahulolu.

«Hiiumaa liinile lisalaeva planeeritud ei ole, aga vajadusel on vedaja valmis tegema olemasolevate laevadega graafikuväliseid täiendavaid lisareise, et kõik soovijad saaksid ikkagi mõistliku ajakuluga üle mere,» ütles Jesse pressiteates.

TS Laevad juhatuse esimees Indrek Randveer tõi välja, et laevafirma on juba praegu valmistunud aktiivseks inimeste liikumiseks ja mõlemale liinile on planeeritud populaarsematel päevadel ja kellaaegadel kahe laeva tihedate väljumistega graafikud.

«Eelmine suvi näitas, et Regula abi järjekordade vähendamiseks oli väga vajalik. Meil on hea meel, et ka sel aastal saame Regulat kasutada Virtsu–Kuivastu liinil, kus liikleb 75 protsenti meie reisijatest ning huvi Muhumaa ja Saaremaa külastamiseks on püsinud ka koroonakriisist hoolimata ning kasvab iganädalaselt,» lisas ta.

Regula teostab lisareise juhul, kui põhilaevade Tõllu ja Pireti poolt teostatud graafikujärgsetelt reisidelt on sadama-alale maha jäänud rohkem kui 200 liinimeetrit sõidukeid või on optimaalne teostada ohtliku veose reis lisalaevaga ning kui Regula ei ole parasjagu asendamas mõnda põhilaeva. Lisareise ei käsitleta graafikujärgsete reisidena ja neile ei müüda pileteid eelmüügist ega ka sadamas.

Tallinna Sadama teatel sõidavad suveperioodil Virtsu–Kuivastu liinil kaks suurt põhilaeva Tõll ja Piret tihedas graafikus, kus populaarsematel aegadel väljuvad reisid iga 35 minuti järel. Hiiumaa liini teenindavad Leiger ja Tiiu ning mandrilt saarele ja tagasi saab graafikujärgselt kuni 11 korda päevas.

«Soovitame nii Saaremaa, Muhumaa kui Hiiumaa elanikel ja nende saarte külastajatel oma sõidud varakult planeerida ning pigem soetada graafikujärgsetele reisidele pilet ette meie e-teenindusest. Nii saab vältida tarbetut ooteaega sadamates,» märkis Randveer. Piletimüük parvlaevareisidele on praamid.ee veebilehel ja mobiilirakenduses avatud kuni 2022. aasta 2. jaanuarini.

Vastavalt sõlmitud lisakokkuleppele tellib transpordiamet perioodil 10. juunist 31. augustini võimalike tekkivate järjekordade vähendamiseks Virtsu–Kuivastu liinil kuni 536 lisareisi parvlaevaga Regula. Tulenevalt nõudlusest võib transpordiamet pikendada reiside tellimist kuni selle aasta 12. septembrini.

Lisareiside eest teenib TS Laevad fikseeritud tasu 664 000 eurot, millele lisandub reisitasu 350 eurot iga reisi kohta, kokku maksimaalselt 188 000 eurot. Kokku on veoteenuse tasu mitte rohkem kui 852 000 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles