Eestlased lisavad hoogu brittide heategevusprojektile

Margus  Martin
, reporter-toimetaja
Copy
Ansambli Simple Minds trummar Cherisse Osei andis meeleoluka etteaste heategevuseks laupäeva hilisõhtul.
Ansambli Simple Minds trummar Cherisse Osei andis meeleoluka etteaste heategevuseks laupäeva hilisõhtul. Foto: Ekraani kuvatõmmis

​Laupäeval algas Ühendkuningriigis nädal aega jutti vältav trummimängu pendelmaraton Drumathon Live. Tegemist on heategevusüritusega, kus  poolsada trummarit annavad panuse Briti riikliku tervisekaitseameti (National Health Service – NHS) ja vaimse tervisega tegelevate organisatsioonide toetuseks.

Teist aastat korraldatava õilsa ettevõtmise läbiviimisega on seotud samuti eestlased, Londoni lähistel elavad vennad Meelis ja Madis Mälgand. Vendadest noorem, omaaegsete bändide Bio Est Rock ja D Gän liige Madis Mälgand istub Eesti esindajana ühetunniseks sessiooniks trummide taha Drumathoni viimasel päeval, 22. mail.

Drumathonil osaleb teiste seas hulk maailmanimega bändide trummareid: Will Champion (Coldplay), Christian Eigner (Depeche Mode), Jason Cooper (The Cure), Derrick McKenzie (Jamiroquai), Cherisse Osei (Simple Minds), Roger Taylor (Duran Duran), Jon Moss (Culture Club).

Drumathon Live korraldustiimi kuuluv Meelis Mälgand lausus, et kuigi koroonaviirus on sarnaselt mullusega endiselt kõneteema ja nende tähelepanu keskmes on peamiselt NHS, siis otsustati tänavu kasusaajate hulka laiendada ning panna õlg alla mitmele Ühendkuningriigis vaimse tervisega tegelevale heategevuslikule organisatsioonile.

«Mullune edu innustas meid tänavu veelgi suurejoonelisemalt jätkama. Oleme laiendanud ka osalejate nimekirja, sest seekord teevad kaasa trummarid Ameerika Ühendriikidest, Argentinast, Itaaliast ja Eestist,» rääkis Meelis Mälgand. Ta meenutas, et eelmisel aastal koguti sel kombel heategevuseks üle 45 000 naela.

«Meie kodustuudio Mälgand Bros Studio on selgi korral nende sündmuste pöörises ja meil on au võõrustada mitut trummarit. Keda täpselt, see selgub juba ürituse käigus,» märkis ta.

Drumathon Live'i maratoni kõiki etteasteid saab jälgida otsepildi vahendusel internetis. Neid vürtsitatakse omakorda otseintervjuude ja heategevuslike oksjonitega, kust on võimalik soetada instrumente staaresinejate isiklikest kogudest. Samalt lehelt leiab ka kogu ürituse täpse info ja ajakava.

Ettevõtmise taga seisavad kunagise Briti menubändi Imagination trummar Errol Kennedy ja tema kunstnikust kaasa Bev J. Sage. Postimees usutles Errol Kennedyt selle aasta veebruaris. («Briti muusik Errol Kennedy: ühiskonna vaimne tervis ja heaolu on esmatähtsad» PM 27.02.2021)

Vaata samuti Simple Mindsi trummari Cherisse Osei stiilinäidet bändi 2019. aasta kontserdil Bostonis.

Tagasi üles