R, 7.10.2022

Homme selguvad parimad õpilasfirmad

NN
Homme selguvad parimad õpilasfirmad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õpilasfirmade laat Viljandis Centrumi keskuses.
Õpilasfirmade laat Viljandis Centrumi keskuses. Foto: Marko Saarm / Sakala

Homme valitakse veebigala vahendusel aasta parim õpilasfirma. Veel täna õhtul näitavad Tallinnas Solarise keskuse juures müügioskusi ja ootavad rahva hääli noorte ettevõtted, mis valmistavad mitmeid omapäraseid tooteid. 

Toodete seas leiab nii baktereid hävitavad ukselingid, discgolfi ketaste jälitusseadmed, piltidega seeneämbrid, ehted, mobiilirakendused, kosmeetikat ja palju muud. Eesti parim õpilasfirma 2021 valimine toimub peamiselt veebi vahendusel, millest näeb ka otseülekannet Junior Achievement Eesti Facebookis ja YouTube’is.

Võistluseks kogunevad noored Hilton Tallinn Park hotelli, kus igal õpilasfirmal oma numbrituba, kust nad saavad teleri vahendusel võistlust jälgida. Enda esinemise ajaks saavad õpilased numbritoast välja tulla, et ülekanderuumis žürii ette astuda.

Finaalis oli 24 õpilasfirmat, kellest viimasesse vooru ehk superfinaali pääses 12. Veel enne lõppvõistlust on kõik oodatud õpilasfirmadega lähemalt tutvuma ning oma lemmiku poolt hääletama, sest lõppvõistlusel antakse välja ka rahva lemmiku tiitel. Hääletus lõppeb reedel kell 14. Rahvahääletus toimub siin

Veel täna õhtul kell 16-19 oodatakse kliente Solarise keskuse välialale, kus toimub võistluse stendivoor. Noored peavad seal demonstreerima oma müügioskusi, suhtlust ja väljapaneku tegemise teadmisi. 

Homme kell 11-12.30 toimub otseülekanne noorte lavaesinemistest ning 14 algab auhinnagala.

Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor märkis, et finaali pääsenud noored ettevõtjad on väga entusiastlikud ning lisaks lahedatele toodetele on neis ka tugev ettevõtluse pisik. «Võistluse eesmärk ei ole ju tegelikult valida parimat äriideed, vaid ikka ettevõtet. See tähendab, et lisaks ideele peavad noored näitama ka suurepärast meeskonnatööd, arusaamist finantsidest, turundusest ja müügist ning jätkusuutlikkust pärisfirmana toimetulemiseks,» selgitas Loor. «Korraldajatele on eriti tore näha seda, et finaalis on noori kogu Eestist. Näiteks Põlva Gümnaasiumist on lausa kolm õpilasfirmat.»

Märksõnad
Tagasi üles