L, 1.04.2023

Trammiliiklus Kopli suunal taastub homseks

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tramm
Tramm Foto: Mihkel Maripuu

Tallinnas Mere puiestee ja Ahtri tänava ristmikul juhtunud veeavarii tõttu seiskunud trammiliiklus liinidel 1 ja 2 taastatakse neljapäeva hommikuks. 

Trammiliikluse taastumiseni on pikendatud bussiliini nr 73 liikumisteed ja avatud asendusliin Kopli ja Hobujaama peatuse vahel.

Avarii tõttu on trammiliini nr 1 liiklus katkestatud, 2. liini trammid aga suunatud liikuma Vana-Lõuna ja Suur-Paala vahele, kus nad sõidavad vabagraafiku alusel. Asfalteerimistööde lõpuni on suletud ka Mere puiestee Viru ringi suunaline autoliiklus.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sule sõnul sai trammitee aluskonstruktsioon veeavariis tõsiselt kahjustada ning vaatamata ka öösel tehtud töödele ei ole õnnestunud veel trammiliiklust avada: «Trammirööpad olid vajunud ning trammiteed tuli geopolümeeriga tõsta. Trammiliikluse avamiseks tuleb ka kaevik täita, tihendada ja asfalteerida, et vältida materjalide edasist liikumist trammiliikluse avamisel,» selgitas Sulg.

«Praeguseks on trammitee aluse rajamine ja õigele tasapinnale tõstmine lõpetatud ning käimas on teekonstruktsiooni taastamine, õhtul on töövõtjal kavas ka asfalteerimistööd,» lisas ta. 

Trammiliikluse taastamiseni on pikendatud bussiliini nr 73 liikumisteed Maleva tänavalt mööda Sepa tänavat Kopli trammipeatuseni ning need sõidavad vabagraafiku alusel.

Kopli ja Hobujaama peatuse vahel on avatud asendusliin järgmiste peatustega:

Kopli suunal: Hobujaama, Mere puiestee, Linnahall, ajutine Põhja puiestee, ajutine Balti jaam, ajutine Telliskivi, Pelgulinn, Härjapea, Maisi, Rukki, ajutine Angerja, ajutine Sitsi, Maleva, Sirbi, Marati, Sepa, Kopli. Ära jäävad peatused: Kanuti, Salme, Volta ja Krulli.

Hobujaama suunal: Kopli, Sepa, Marati, Sirbi, Maleva, ajutine Sitsi, ajutine Angerja, ajutine Krulli, ajutine Volta, ajutine Salme, ajutine Telliskivi, ajutine peatus Vana-Kalamaja tänaval, Põhja puiestee, Linnahall, ajutine Kanuti, Mere puiestee, Hobujaama. Ära jääb Balti jaama peatus.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles