Vabatahtlikud päästsid tänavu ligi 22 000 kahepaikset

Postimees
Copy

Kümnendat korda toimunud kampaania «Konnad teel(t)» raames viidi ligi kahe kuu jooksul läbi päästeaktsioone 29 kohas üle Eesti ja päästeti nii ligi 22 000 konna

Vabatahtlikud käisid terviseameti seatud ohutusreegleid järgides 516 korda konnasid üle ohtlikke maanteelõikude aitamas.

«Vaatamata tavatutele oludele ei pidanud hulk inimesi paljuks tulla Eesti eri paigus hilisõhtuti teede äärde, et looduskaitse all olevaid loomakesi aidata. See teeb südame soojaks ning kinnitab, et inimestele pakub huvi ning läheb korda meie looduses toimuv. Suur aitäh kõigile vabatahtlikele,» ütles algatuse «Konnad teel(t)» eestvedaja Henry Timusk.

Kahepaiksete massilisem rändeperiood kestis aprilli algusest mai esimese pooleni. Kõige tihedam konnade ränne ja päästmine toimus Lääne-Virumaal Porkuni külas, kus vabatahtlike abiga päästeti sõiduteel hukkumisest 7001 kahepaikset.

Järgnesid Põltsamaa 6043, Astangu 2027, Rae 1195 ja Kaunissaare 965 päästetud konnaga. Konnasid päästeti 29 paigas üle Eesti. Kokku päästeti 20055 harilikku kärnkonna, 1334 rohukonna, 344 rabakonna, 134 tähnikvesilikku, 21 tiigikonna, 2 veekonna ja 1 mudakonn. 

Lisaks konnapäästeaktsioonidele tegi ELF ettepanekud suuremates kahepaiksete rändekoridorides olevate teelõikude lühiajaliseks sulgemiseks. See on kõige parem viis kahepaikseid rändeteel kaitsta. Tänu omavalitsuste vastutulelikkusele suletigi ajutiselt teelõigud Tartus Ihaste teel, Tallinnas Astangu tänaval ja Porkuni külas Viinavabriku teel.

Algatuse «Konnad teelt(t)» eesmärk on päästa maanteedel hukkuvaid kahepaikseid ning suurendada inimeste teadlikkust Eesti kahepaiksetest, nende eluviisidest ja olulisusest meie ökosüsteemis. Kahepaiksete elude päästmisel on abiks nii konnapäästeaktsioonid kui ka tähelepanelikum liiklemine kriitilistes teelõikudes, pikemas plaanis on aga tarvis rajada nendesse teelõikudesse jätkusuutlikud ning hästi planeeritud konnatunnelid. Kümne aastaga on vabatahtlike abiga säästetud ligi 155 000 kahepaikse elu.

Projekti toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles