Tallinki vaktsineerimisplaan takerdus

Loora-Elisabet Lomp
Copy
Tallink oli valmis looma vastavad tingimused vaktsineerimiseks ning välja töötama kellaajalise eelbroneerimise süsteemi, Confido aga oli valmis tooma pardale oma tervishoiutöötajad ja viima läbi vaktsineerimise.
Tallink oli valmis looma vastavad tingimused vaktsineerimiseks ning välja töötama kellaajalise eelbroneerimise süsteemi, Confido aga oli valmis tooma pardale oma tervishoiutöötajad ja viima läbi vaktsineerimise. Foto: Konstantin Sednev

Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles, et Eesti ametkond blokeeris erasektori pakutud vaktsineerimisprojekti Tallinki laevadel. Covid-19 vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer aga kinnitas Postimehele, et Tallinki idee on hea, kuid see lükati hilisemaks.

4. mail pöördus Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene sotsiaalministeeriumi poole ettepanekuga võimaldada Tallinki süstiklaevadel Star ja Megastar mai ja juuni kolmel nädalavahetusel Eesti ja Soome vahel reisivatel pendelränduritel end laevareisil koroonaviiruse vastu vaktsineerida.

Varem oli Tallink ettevõtmise võimalusi ja eeldusi arutanud erameditsiinikeskusega Confido ning jõudnud ühisele arusaamisele, et see projekt on laevadel teostatav ja vastaks kõigile nõuetele, kui vaktsineerijateks on tervishoiuasutus ja kvalifitseeritud tervishoiutöötajad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles