N, 2.02.2023

VIDEO ⟩ Sõiduloata juht põgenes politsei eest põõsasse peitu

Brita-Maria Alas
Sõiduloata juht põgenes politsei eest põõsasse peitu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Politsei eest esmalt autoga ja seejärel juba jooksujalu põgenenud noormees tabati tänu tähelepanelikule naisele, kes patrullile põõsasse peitunud liiklusrikkuja asukoha kätte juhatas.

Reede päeval märkas politseipatrull Kohtla-Järvel Opel Astrat, mille juhti otsustati tekkinud kahtluste taustal kontrollida. «Peatumismärguande peale autojuht aga kiirendas ning sõitis patrullil eest ära. Peagi otsustas ta auto Tuusleri tänaval hüljata ja joostes edasi põgeneda,» kirjeldas Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant.

Tähelepanelik kõrvaline naine nägi juhtunut oma koduaknast pealt ning märkas, et noormees jooksis ühe maja taha, kus sättis end põõsasse peitu. «Naine helistas hädaabinumbril ning andis patrullile infot täpsest kohast, kuhu põgenik varjus. Samas nägi juhtunut pealt üks autoga möödunud mees, kes samamoodi peatus, et patrullile näidata kätte, kuhu täpselt noormees peitu läks. Tänu sellele peeti põõsas konutav noormees ka kiirelt kinni,» tunnustas jaoskonnajuht elanikke.

Kliimant lisas, et põhjus, miks 23-aastane noormees politsei eest pages, peitus juhtimisõiguse puudumises. Sõiduki läbivaatusel avastati sealt lisaks teleskoopnui ning külmrelv, mis on Eestis tsiviilkäibes keelatud. Sõidukijuht peeti kinni ja tema suhtes alustati väärteomenetlust.

Pühapäeval toimunud kohtuistungil mõisteti mehele loata sõitmise, mittepeatumise ja tsiviilkäibes keelatud eseme omamise eest kokku kümnepäevane arest. Kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

«Vaid mõned kuud tagasi tabas politsei sama noormehe Jõhvi vallas sõitmast ning kuna tal puudus juhtimisõigus, määrati talle menetluses 160-eurone rahatrahv. Näha on, et tollasest vahejuhtumist mees aga vajaminevaid järeldusi ei teinud, mistõttu tuli politseil sedapuhku jõulisemaid mõjutusvahendeid leida,» selgitas Kliimant. 

Kui juhiistmele sätib end ikka ja jälle inimene, kel puuduvad oskused ja teadmised sõiduki ohutuks juhtimiseks, on risk liiklusohtlike olukordade ja õnnetuste juhtumiseks kõrge, rääkis jaoskonnajuht. «Isoleerides sellise inimese vähemasti mõneks ajaks liiklusest, annab talle ehk aega oma edasiste valikute üle järele mõelda. Näiteks läbida autokool ning omandada ohutu sõidu põhimõtted või siis loobuda üldse autosõidust ning kasutada teisi liikumisviise, mis oleks nii talle kui teistele turvalisemad,» avaldas Kliimant lootust.

Sel aastal on politsei Eestis tabanud ligi 1600 juhtimisõiguseta autojuhti, mullu samal ajaperioodil tabati üle 1900 juhtimisõiguseta juhi.

Märksõnad
Tagasi üles