Folklorist Mare Kõiva nimetati Euroopa akadeemikuks

Copy
Kirjandusmuuseumi juhtivteadur Mare Kõiva
Kirjandusmuuseumi juhtivteadur Mare Kõiva Foto: Kristjan Teedema

Üleeuroopaline loodus-, humanitaar- ja kirjandusteaduste akadeemia Academia Europaea nimetas Eesti kirjandusmuuseumi juhtivteaduri Mare Kõiva Euroopa akadeemikuks.

Mare Kõiva on silmapaistvate saavutustega eesti folkloori, rahvausundi ja mütoloogia uurija, kelle sulest on ilmunud üle 200 kõrgetasemelise teaduspublikatsiooni. Mare Kõiva töötab alates 2000. aastast Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna juhatajana, on juhtinud mitmeid suuremahulisi teadusprojekte ja alates 2015. aastast on Euroopa regionaalarengu fondi toel tegutseva Eesti-uuringute tippkeskuse juht. Academia Europaea liikmeks valimisega tunnustatakse Kõiva rahvusvahelist teadlastööd ja püsivat panust Euroopa teadusesse.

Academia Europaea on 1988. aastal Londoni kuningliku seltsi asutatud rahvusvaheline teadusakadeemia, kuhu kuulub enam kui 3000 liiget, kelle hulgas on juhtivad eksperdid väga paljudest valdkondadest: füüsika ja tehnoloogia, bioloogia ja meditsiin, matemaatika, kirjandus- ja humanitaarteadused, sotsiaal- ja kognitiivsed teadused, majandus- ja õigusteadus.

Mainekasse akadeemiasse kuulub 17 Eesti teadlast. Tänavu lisandusid Eestist Mare Kõiva ja Tartu Ülikooli meediauuringute professor Andra Siibak. Varasemalt on Eestist akadeemia liikmeteks saanud Jaak Aaviksoo, Jüri Allik, Jaan Einasto, Jüri Engelbrecht, Marina Grishakova, Jaak Järv, Veronika Kalmus, Toivo Maimets, Ülo Mander, Helle Metslang, Viacheslav Morozov, Tarmo Soomere, Margit Sutrop, Jüri Talvet ja Rein Vaikmäe.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles