P, 29.01.2023

Leviva katku tõttu tuleb metssigu aktiivsemalt küttida

Leviva katku tõttu tuleb metssigu aktiivsemalt küttida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Metssiga.
Metssiga. Foto: unsplash.com

Täna toimunud põllumajandus- ja toiduameti ning jahimeeste seltsi kohtumisel arutati sigade Aafrika katku (SAK) olukorra üle. Ametite teatel tuleb sellest lähtuvalt metssigu rohkem küttida. 

Põllumajandus- ja toiduameti (PTA) peadirektori asetäitja Hele-Mai Sammeli sõnul oli kohtumine väga oluline, et vältida haiguse levimist teistesse farmidesse. «Tänasel kohtumisel andis amet ülevaate oma tegevustest ning arutati koostöökohti, et intensiivistada koostööd erinevate osapoolte vahel ja metssigade küttimist,» kirjeldas Sammel.

«Kuna nakatunud farmi lähedusest leiti surnud metssiga, kellelt tuvastati SAK, siis on väga oluline vähendada metssigade arvukust kõikide seafarmide vahetusläheduses. Sedasi saab ennetada haiguse levimist seafarmi,» selgitas Sammel.

«Juba eelmisel hooajal suhtusid jahimehed küttimiskohustusse väga tõsiselt, etteantud küttimismahu (7800 isendit) asemel kütiti ligi 10 000 metssiga ja ka sellel jahihooajal kavatsetakse küttimisega aktiivselt jätkata. Mida madalam on arvukus, seda raskemini viirus levib,» selgitas Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts.

Surnud metssea leidmisel ei tohiks teda puutuda, ühtlasi palutakse helistada telefoni numbrile 605 4767. 

Märksõnad
Tagasi üles