Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinna liinidel sõitvad surugaasibussid said endale tankla

Juulis jõudis Tallinnas liinile sada uut surugaasibussi.  FOTO: Madis Veltman

Aktsiaselts Tallinna Linnatransport (TLT) ja Bioforce Infra OÜ avasid eile Tallinnas Peterburi teel piirkonna suurima ja võimsaima surugaasitankla.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

25 000-ruutmeetrisel alal asuv tankla varustab surugaasiga 200 pealinnas sõitvat ühissõidukit – tegemist on võimsaima omalaadse tanklaga kogu Baltikumis ja Soomes.

Surugaasitankla ehitas Tallinna ühistranspordi gaasihanke võitnud Bioforce Infra OÜ koostöös Verston Ehitusega. Bioforce Infra OÜ juhatuse esimees Henry Uljas selgitas, et uues surugaasitanklas on 120 aeglase tankimise kohta ja lisaks kaks kiirtankurit. «Kui aeglase tankimise alas saab nelja tunniga üheaegselt laadida kuni 120 sõidukit, siis kiirtankuriga võtab surugaasibussi tankimisprotsess aega kõigest 6–8 minutit. Kuna enamasti tangitakse pealinna ühissõidukeid öösel, mil liinivedusid ei toimu, siis katab tankla ära kõigi 200 sõiduki vajadused,» sõnas Uljas. Praegu ehitab ettevõte uut jaama Kadaka teele, kuhu lisandub juba kuu aja jooksul 200 aeglase tankimise kohta ja kolm kiirtankurit.

Tagasi üles
Back