Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinna Botaanikaaias tutvustatakse laupäeval marjakasvatust

Punane sõstar. FOTO: Eleri Lõhmus/Valgamaalane

Tallinna botaanikaaias peetakse laupäeva keskpäeval marjapäev, kus saab kuulata eksperte, maitsta ning hinnata eri sortide marju ja soetada istikuid.

Iga aasta toob ka marjakasvatusse uusi kogemusi – nendest juttu tulebki, teatas botaanikaaia esindaja teisipäeval. Vaatluse all on nii tuntud kui ka vähemlevinud marjataimede kasvatamine koduaias.

Paljunduses olevate sortide eelistest ja puudustest, marjataimede istutamisest ja kasvuaegsest hooldamisest, haigustest ja kahjuritest ning nende tõrjest räägivad Polli aiandusuuringute keskuse teadur Liina Arus ja aiandusagronoom Väino Eskla.

Liina Arus on tegelenud vaarika ja söödava kuslapuu sortidega üle 20 aasta. Viimastel aastatel on ta keskendunud eelkõige vähelevinud marjakultuuride, nagu kuslapuu, toompihlaka, aroonia, ebaküdoonia, lodjapuu, musta leedri ja karusmarja uurimisele ja propageerimisele Eesti koduaiapidajate ja kasvatajate hulgas. Praegu on isiklikus kollektsioonistandikus kasvamas marjakultuure kümnest liigist üle 60 erineva sordiga.

Väino Eskla on tegelenud sõstra- ja karusmarjasortide hobiviisilise katsetusega alates 1984. aastast. Kollektsioonis on ligi 90 sorti.

Tagasi üles
Back