L, 10.06.2023

Õnnetuse järel: Virtsu-Kuivastu liini osad broneeringud on tühistatud

BNS
Facebook Twitter
Comments 1
Parvlaev Tõll sõitis Kuivastu sadamas vastu kaid
Parvlaev Tõll sõitis Kuivastu sadamas vastu kaid Foto: Lugeja foto

Kuivastu-Virtsu liini teenindava reisiparvlaeva Tõll õnnetuse järel, kui alus rammis kolmapäeva pärastlõunal märkimisväärsel kiirusel kaid, on TS Laevade alustele sellel liinil tehtud broneeringud osaliselt tühistatud.

Teine põhilaev Piret ja väiksem asenduslaev Regula sõidavad neljapäeval küll graafikus paika pandud kellaaegade järgi, kuid enamusele reisidele tehtud broneeringud on tühistatud ning TS Laevade piletimüügikeskkond ei võimalda ka pileteid ette osta. See tähendab, et kõik sõidukid pääsevad laevale elavas järjekorras.

Virtsu sadamast teel olnud ja Kuivastu sadamasse kell 14.40 randuma pidanud parvlaev Tõll sõitis neljasõlmese kiirusega vastu sadamakaid, mille tagajärjel deformeerus sõidukite pealesõiduramp täielikult. Kuivastu sadama turvakaamera salvestuselt on näha, et kokkupõrge oli väga tugev, samas aluse kerel visuaalselt suuri vigastusi näha ei ole.

Praamid.ee viitas sotsiaalmeedias intsidendile kui tehnilisele rikkele. TS Laevad juhatuse esimees Indrek Randveer ütles kolmapäeva õhtul ERR-ile, et õnnetuse põhjuste selgitamiseks on alustatud uurimist.

Parvlaeva pardal oli ka president Kersti Kaljulaid, kelle auto sai kokkupõrkes kergelt viga.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles