T, 28.03.2023

Tallinna linnavalitsuse ees toimub meeleavaldus kommunismiohvrite memoriaali kaitseks

BNS
Tallinna linnavalitsuse ees toimub meeleavaldus kommunismiohvrite memoriaali kaitseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vasakule jääb kommunismiohvrite memoriaal, paremale FCI Levadia kasutuses olev krunt, kuhu plaanitakse administratiivhoonet-jalgpallihalli.
Vasakule jääb kommunismiohvrite memoriaal, paremale FCI Levadia kasutuses olev krunt, kuhu plaanitakse administratiivhoonet-jalgpallihalli. Foto: Sander Ilvest

Kolmapäeval kell 12 kogunevad erakonna Isamaa liikmed ja mõttekaaslased Tallinna linnavalitsuse ette, et protesteerida Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali kõrvale jalgpallihalli rajamise vastu.

Tallinna linnapeakandidaadi Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul näitab linnajuhtide ükskõiksus memoriaali ümber toimuva suhtes väärtuste puudumist.

«Memoriaali kõrvale jalgpallihalli rajamise vastu on represseeritute esindusorganisatsioonid, memoriaali arhitektid ja linnaelanikud. Olukord on läinud juba nii kaugele, et eraisikud on olnud sunnitud kohtusse pöörduma. Linnavalitsus üritab probleemi järjepidevalt maha vaikida ning see näitab väärtuste puudumist,» kirjeldas Reinsalu olukorda.

Tema sõnul jätkab Isamaa memoriaali küsimuses surve avaldamist nii Tallinna linna kui riigi tasandil. «Jalgpallihallile on olemas sobiv asenduskrunt Lasnamäel ning seda ei pea rajama kohta, kus inimesed käivad mälestamas kommunistliku režiimi kuritegude ohvreid. Iga terve mõistusega isik peaks aru saama, et memoriaal ja jalgpallihall ei sobi kokku,» ütles Reinsalu.

Märksõnad
Tagasi üles