N, 8.06.2023

FOTOD ⟩ Esitleti Eesti tsiviillennundusele pühendatud postmarki

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Tallinna Lennujaam on üks 24 täielikult riigi omanduses olevast ettevõttest.
Tallinna Lennujaam on üks 24 täielikult riigi omanduses olevast ettevõttest. Foto: Remo Tõnismäe / Postimees

Täna ilmus Eesti tsiviillennunduse 100. sünnipäevale pühendatud postmark. Koos postmargiga ilmus ka esimese päeva ümbrik ning infokaart.

Eesti Posti juhatuse esimehe Mart Mägi sõnul aitavad postmargid, nagu ka lennuühendused, hoida sidet muu maailmaga.

«Postmargid tutvustavad kirjadel ja postkaartidel Eesti kultuuri, loodust ja tähtpäevi kogu maailmale. Kuna enamasti jõuavad need välismaale just tänu lennuühendusele, siis on meil au tähistada Eesti tsiviillennunduse 100. aastat oma postmargiga,» ütles Mägi.

Eesti tsiviillennunduse 100. sünnipäevale pühendatud postmargi esitlus.
Eesti tsiviillennunduse 100. sünnipäevale pühendatud postmargi esitlus. Foto: Eesti Post

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul toimub sajandivanuse tsiviillennunduse margi tutvustamine Tallinna lennujaama 85. sünnipäeval. «On tore mõelda, et oleme oluliseks osaks tsiviillennunduse arengule Eestis ning plaanime seda tähtsat rolli, Eesti õhuväravaks olemist, täita veel pikki aastaid,» ütles Tuvike. 

Eesti tsiviillennundus 100 postmark maksab 1,90 eurot ja sobib hästi lihtkirjade saatmiseks üle maailma.

Margi tiraaž on 20 000 ja selle on kujundanud kunstnik Indrek Ilves. Postmark trükiti trükikojas Vaba Maa. Nii postmarki kui ka esimese päeva ümbrikut ja infokaarti saab osta Omniva e-poest ning suurematest postkontoritest. Esimese päeva tempel on kasutusel Toompea postkontoris. 

Eesti tsiviillennundus 100 postmark
Eesti tsiviillennundus 100 postmark Foto: Eesti Post

Tallinna Lennujaama ametlik sünnikuupäev on 20. september 1936, kui Ülemiste järve kaldal avati kolmnurkne betoonkattega lennurada, mis võimaldas lennukitel maanduda iga tuulesuunaga ning igal aastaajal. See tagas Tallinnale aastaringse lennuühenduse maailmaga.

Eesti esimene lennukompanii Aeronaut asutati 22. märtsil 1921, reise alustati margil kujutatud renditud lennukiga Sablatnig P III postilennuga Soome. Järgmise aasta augustis valmis esimene kuuest Dvigateli tehases litsentsi alusel ehitatud Sablatnig P III lennukist, ülejäänud said valmis järgmisel kuul. Aeronaut rajas Lasnamäe lennuväljale 1922. aastal ka raudbetoonangaari.

Maailma tuntuimate lennujaamade eeskujul sai ka Tallinna Lennujaam kui Eesti esindusvärav nime Eesti ajaloo ühe tähelepanuväärsema poliitiku Lennart Meri järgi. Meri nime kannab lennujaam 29. märtsist 2009, mil möödus 80 aastat Lennart Meri sünnist.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles