L, 21.05.2022

Politsei saatis ligi 220 km/h kihutanud noore autojuhi vangi

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Politsei saatis ligi 220 km/h kihutanud noore autojuhi vangi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Politsei tabas ligi 220 km/h kihutanud autojuhi
Politsei tabas ligi 220 km/h kihutanud autojuhi Foto: Politsei

Kohus otsustas Tartu linnaservas ligi 220 km/h kihutanud 21-aastase autojuhi määrata kuueks päevaks aresti ning võtta talt juhtimisõiguse.

Pühapäeva hilisõhtul märkasid politseinikud Tartu linnaservas Võru maantee neljarealisel teelõigul BMW-d, mille kiiruseks mõõdeti 219 km/h. Seega ületas mees lubatud sõidukiirust vähemalt 112 km/h.

Autoroolis oli 21-aastane mees ja kõrvalistmel sõber, kes tahtsid katsetada, kui palju auto kiirust arendab. Noormees peeti kinni ja viidi Tartu vanglasse, kus ta jäi kohtuistungit ootama.

Täna otse vanglast kohtusaali saabunud noormees kahetses pisaraid tagasi hoides oma käitumist autoroolis. Arvestades puhtsüdamlikku kahetsust ja asjaolu, et kehtivaid karistusi tal ei olnud, määras kohus talle kuuepäevase aresti ning võttis pooleks aastaks juhtimisõiguse.

Tartu politseijaoskonna üleminspektor Taivo Rosi ütles, et vaatamata noorele eale mõistis mees ohtliku kihutamisega kaasneda võivaid tagajärgi. «Ulja kihutamisega võidakse ohtu panna kõrvalised liiklejad, kuid sellest suuremgi võimalus on, et rumala hetkeemotsiooni ajel juhtub raske õnnetus, mille tagajärjel jäävad autos sõitnud noorte inimeste endi elud elamata,» märkis politseinik. «Koolipingis käimise kõrvalt tuleb noormehel nüüd vastutus võtta ja vanglaseinte vahel oma sõiduvõtete üle veelgi põhjalikumalt järele mõelda,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles