E, 30.01.2023

«Oleme pettunud»: kui soovitud palgalisa ei tule, lubavad õpetajad streikima hakata

«Oleme pettunud»: kui soovitud palgalisa ei tule, lubavad õpetajad streikima hakata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Kolmapäeval valitsusega peetud järjekordsed palgakõnelused õpetajate nägudele naeratust ei toonud, ütles Eesti Haridustöötajate Liidu esimees Reemo Voltri. Kui olukord ei parane, alustavad õpetajad streiki.

«Me oleme väga pettunud,» ütles Voltri Postimehele. Kuigi aastaid on räägitud vajadusest tõsta õpetajate palga miinimumäär vähemalt Eesti keskmise palga tasemele, pakkus valitsus pedagoogidele kõigest viieprotsendilist palgalisa.

Voltri sõnul lubas haridusminister Liina Kersna saavutada vähemalt 7-protsendilise palgatõusu ning nüüd oodatakse, mida valitsus lähipäevil otsustab.

Juhul kui palgatõus jääb alla 7 protsendi, tuleb õpetajatel hakata streikima, nentis Voltri. «Paraku on kuidagi nii kujunenud, et õpetajad streikisid 2003. aastal, 2012. aastal ning nüüd on streik tõenäoline.»

Haridustöötajate liit on juba aastaid rõhutanud, et õpetaja töötasu peab algama Eesti keskmisest töötasust. Paraku sel aastal töötasu hoopis vähenes võrreldes Eesti keskmise palgaga. Järgmise aasta miinimum eesmärk EHLi jaoks on taastada õpetaja töötasu miinimum võrreldes keskmisega selliseks nagu see oli aastal 2020 ehk umbes 91 protsenti riigi keskmisest. «Õpetaja töötasu miinimum tuleb tõsta aastal 2022 vähemalt 1500 euroni,» rõhutab EHL.

Märksõnad
Tagasi üles