T, 16.08.2022

Põlluaas: Kallase väide EKRE vaktsineerimisvastasusest on küüniline vale

Meinhard Pulk
, toimetas
Põlluaas: Kallase väide EKRE vaktsineerimisvastasusest on küüniline vale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Henn Põlluaas
Henn Põlluaas Foto: Elmo Riig

Peaminister Kaja Kallase täna riigikogu saalis kõlanud väide, et EKRE kutsuvat inimesi üles end mitte vaktsineerima, on küüniline vale, osutas pressiteate vahendusel EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Henn Põlluaas.

«Mitte kusagil ei ole Eesti Konservatiivne Rahvaerakond sellist üleskutset teinud. Me oleme väga selgelt öelnud, et vaktsineerimine on iga inimese enda otsus, mille osas tasub nõu pidada oma perearstiga,» ütles Põlluaas.

«Samuti on EKRE selgelt öelnud, et vaktsineerimine peab Eestis jääma vabatahtlikuks, inimese vabaks otsuseks. Sellega ei kutsu me üles mittevaktsineerimisele, vaid kaitseme Eesti põhiseaduslikku korda ja elementaarseid isikuvabadusi, mida praegune valitsus tahab piirata. Samamoodi on EKRE seisukohal, et valitsus peab otsima koroonakriisile ka muid lahendusi peale vaktsineerimise, muu hulgas tuleb tõsta Eesti haiglate võimekust,» kirjutas Põlluaas.

Põlluaasa sõnul on mõistetav, miks Kallas on asunud valetades teisi erakondi ründama. «Suutmatus koroonapandeemiat ohjeldada koos kukkuva toetusprotsendiga on viinud Reformierakonna meeleheitele. Aga meeleheide on halb nõuandja, eriti kriisiolukorras. Kui valitsemisega hakkama ei saa, tuleb see töö anda teistele. Valetav peaminister on häbiks kogu riigile.»

Märksõnad
Tagasi üles